Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSfinks daje swobodę franczyzobiorcom i zwiększa zyski

2015-03-22

Przychody netto ze sprzedaży w sieciach firmy Sfinks Polska wyniosły w ubiegłym roku 170,8 mln złotych wobec 176,5 mln zł rok wcześniej – takie dane znajdujemy w raporcie okresowym, opublikowanym przez sieć w lutym. Sieć zanotowała jednak znacznie większy zysk z działalności operacyjnej: prawie 19 mln wobec niecałych 3 mln w 2013 roku.

pws-2015-01i-22

Co wpłynęło na zmianę wyniku? M.in. to, że na początku 2014 roku część dotychczasowych franczyzobiorców zawarło ze Sfinksem umowy, które zmieniały zasady współpracy. Według nowych umów Sfinks dalej ma prawo podejmować decyzje, które mają na celu ochronę marki. Sfinks nie ma już jednak prawa bieżącego wpływu na działania, które wpływają na wyniki finansowe firm. Teraz przedsiębiorcy sami decydują o zatrudnieniu w swoich firmach, ustalają według wytycznych ceny usług, podejmują sami działania marketingowe. Mogą też łączyć swoją działalność gastronomiczną z innymi usługami, co wpływa na ich...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności