Sfinks daje swobodę franczyzobiorcom i zwiększa zyski
 

 
Sfinks daje swobodę franczyzobiorcom i zwiększa zyski

2015-03-22

Przychody netto ze sprzedaży w sieciach firmy Sfinks Polska wyniosły w ubiegłym roku 170,8 mln złotych wobec 176,5 mln zł rok wcześniej – takie dane znajdujemy w raporcie okresowym, opublikowanym przez sieć w lutym. Sieć zanotowała jednak znacznie większy zysk z działalności operacyjnej: prawie 19 mln wobec niecałych 3 mln w 2013 roku.

pws-2015-01i-22

Co wpłynęło na zmianę wyniku? M.in. to, że na początku 2014 roku część dotychczasowych franczyzobiorców zawarło ze Sfinksem umowy, które zmieniały zasady współpracy. Według nowych umów Sfinks dalej ma prawo podejmować decyzje, które mają na celu ochronę marki. Sfinks nie ma już jednak prawa bieżącego wpływu na działania, które wpływają na wyniki finansowe firm. Teraz przedsiębiorcy sami decydują o zatrudnieniu w swoich firmach, ustalają według wytycznych ceny usług, podejmują sami działania marketingowe. Mogą też łączyć swoją działalność gastronomiczną z innymi usługami, co wpływa na ich...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail