Wychwytywanie pomyłek w magazynie
 
Wychwytywanie pomyłek w magazynie

2015-03-22

Najstarsze gospodynie miały swoje spiżarnie, schowki, piwniczki lub jak tam je zwał. Kuchnia bez magazynu nie istnieje.

To wbrew pozorom magiczne miejsce i dużo mówi o szefie kuchni. Magazyn musi być zamknięty – ta stara zasada daje nam gwarancję, że dostęp do niego będzie limitowany, a przez to gospodarka magazynem – planowa. Podczas mojej długoletniej pracy na Wyspach Brytyjskich nauczyłem się rozpoznawać porządki panujące w kuchni obserwując magazyny. Pamiętam takie miejsca, gdzie latami te same produkty leżą na tych samych miejscach, nawet nie trzeba zapalać światła, jeżeli ktoś sie orientuje. Ta metoda gwarantuje, że zawsze wiemy, co mamy i ile. A w dobrym magazynie zawsze jest dużo wolnego miejsca.

Chaos w magazynie

Mam przyjaciela, szefa kuchni w jednym z londyńskich klubów jazzowych o nazwie 606, u którego zasada powtarzalności jest naczelna ideą. Pomagałem mu kilkanaście razy przez dziesięć lat przy...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail