Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Dzieci smakosze

2015-03-22

Na mody można patrzeć z niedowierzaniem. Świetnie wyglądają w prasie tytuły typu „Kulinarne trendy 2015”, czasem dobrze być z nimi po prostu obeznanym. Jest w tym roku jednak jeden trend kulinarny, który należy traktować bardzo poważnie, bo dotyka bezpośrednio kieszeni restauratora… menu dla dzieci.

pws-2015-01i-28

Jechałem ze znajomymi po Gdyni. Chciałem, aby udali się ze mną do restauracji Maliki, z którą wywiad znajdziecie w tym numerze magazynu. Najpierw sprawdzili stronę internetową, a potem stwierdzili, że raczej nie, bo ich paroletni synowie nie zjedzą tego, co podają pod jednym z najciekawszych i najlepszych adresów kulinarnych w Trójmieście. Zdębiałem, i to nie tylko ja. – Moje dania dla dzieci rzadko kiedy nie spełniają oczekiwań, zwłaszcza gustu rodziców – mówi Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, właścicielka restauracji Malika. – Jest wielu takich, których cieszy fakt, że nie serwuję frytek, mogą wytłumaczyć swoim maluchom, że jemy co jest, a nie to, do czego one są przyzwyczajone. Frytki zastąpiłam ziemniaczanymi kluseczkami gnocchi, które komponują się z grillowaną piersią kurczaka. Mam też w karcie dania, które nadają się dla dzieci. Tak naprawdę wszystko zależy od rodziców, bo to oni budują smaku dzieci. W Polsce są dwa podejścia do tego tematu.

Szkoła Agaty Wojdy

pws-2015-01i-29

– Menu dla dzieci przykuwa coraz większą uwagę szefów kuchni i restauratorów – trąbił Reuters w grudniu zeszłego roku, publikując infografikę o pięciu trendach kulinarnych na 2015 rok, cytując tym samym Narodową Organizację Restauratorów w USA. – Dawno minęły czasy, gdy dla najmniejszych dostępny był hot-dog i jedzenie w kształcie z kreskówek dinozaurów albo postaci. Nastała...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne