Dzieci smakosze
 

 
Dzieci smakosze

2015-03-22

Na mody można patrzeć z niedowierzaniem. Świetnie wyglądają w prasie tytuły typu „Kulinarne trendy 2015”, czasem dobrze być z nimi po prostu obeznanym. Jest w tym roku jednak jeden trend kulinarny, który należy traktować bardzo poważnie, bo dotyka bezpośrednio kieszeni restauratora… menu dla dzieci.

pws-2015-01i-28

Jechałem ze znajomymi po Gdyni. Chciałem, aby udali się ze mną do restauracji Maliki, z którą wywiad znajdziecie w tym numerze magazynu. Najpierw sprawdzili stronę internetową, a potem stwierdzili, że raczej nie, bo ich paroletni synowie nie zjedzą tego, co podają pod jednym z najciekawszych i najlepszych adresów kulinarnych w Trójmieście. Zdębiałem, i to nie tylko ja. – Moje dania dla dzieci rzadko kiedy nie spełniają oczekiwań, zwłaszcza gustu rodziców – mówi Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, właścicielka restauracji Malika. – Jest wielu takich, których cieszy fakt, że nie serwuję frytek, mogą wytłumaczyć swoim maluchom, że jemy co jest, a nie to, do czego one są przyzwyczajone. Frytki zastąpiłam ziemniaczanymi kluseczkami gnocchi, które komponują się z grillowaną piersią kurczaka. Mam też w karcie dania, które nadają się dla dzieci. Tak naprawdę wszystko zależy od rodziców, bo to oni budują smaku dzieci. W Polsce są dwa podejścia do tego tematu.

Szkoła Agaty Wojdy

pws-2015-01i-29

– Menu dla dzieci przykuwa coraz większą uwagę szefów kuchni i restauratorów – trąbił Reuters w grudniu zeszłego roku, publikując infografikę o pięciu trendach kulinarnych na 2015 rok, cytując tym samym Narodową Organizację Restauratorów w USA. – Dawno minęły czasy, gdy dla najmniejszych dostępny był hot-dog i jedzenie w kształcie z kreskówek dinozaurów albo postaci. Nastała...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail