Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaTajemnice pracy kipera herbacianego

2015-03-22

Wszystkie tajemnice herbaty, począwszy od miejsca jej pochodzenia, a skończywszy na sposobie jej przyrządzania, znają kiperzy – prawdziwi mistrzowie kreowania smaku.

pws-2015-01i-31

Zawód kipera kojarzony jest głównie z degustacją win. W przypadku herbaty proces ten wygląda bardzo podobnie. Tak jak wino, herbaciane napary mają wiele odcieni smaku i zapachu w zależności od gatunku oraz sposobu parzenia. Oczywiście, żeby móc pracować jako kiper, trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Po degustacji prawdziwy profesjonalista jest w stanie określić miejsce pochodzenia herbaty, wskazując na region i cechy klimatu, w którym wyrosła. – Jeszcze na początku zbiorów producenci muszą zadecydować, czy zebrać większą ilość herbaty przeciętnej jakości, czy mniejszą, ale najlepszej – mówi Maciej Rymski, national sales manager firmy Teekanne. – W przypadku drugiej metody liście herbaty będą zbierane bardzo ostrożnie, tylko z samej góry rośliny – tak, aby nie uszkodzić żadnego listka.

pws-2015-01i-32

Od pola do filiżanki

Zanim poszczególne rodzaje herbat trafią do naszych filiżanek, liście poddawane są różnorodnym metodom obróbki. Biała herbata pochodzi...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności