Tajemnice pracy kipera herbacianego
 

 
Tajemnice pracy kipera herbacianego

2015-03-22

Wszystkie tajemnice herbaty, począwszy od miejsca jej pochodzenia, a skończywszy na sposobie jej przyrządzania, znają kiperzy – prawdziwi mistrzowie kreowania smaku.

pws-2015-01i-31

Zawód kipera kojarzony jest głównie z degustacją win. W przypadku herbaty proces ten wygląda bardzo podobnie. Tak jak wino, herbaciane napary mają wiele odcieni smaku i zapachu w zależności od gatunku oraz sposobu parzenia. Oczywiście, żeby móc pracować jako kiper, trzeba posiadać specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Po degustacji prawdziwy profesjonalista jest w stanie określić miejsce pochodzenia herbaty, wskazując na region i cechy klimatu, w którym wyrosła. – Jeszcze na początku zbiorów producenci muszą zadecydować, czy zebrać większą ilość herbaty przeciętnej jakości, czy mniejszą, ale najlepszej – mówi Maciej Rymski, national sales manager firmy Teekanne. – W przypadku drugiej metody liście herbaty będą zbierane bardzo ostrożnie, tylko z samej góry rośliny – tak, aby nie uszkodzić żadnego listka.

pws-2015-01i-32

Od pola do filiżanki

Zanim poszczególne rodzaje herbat trafią do naszych filiżanek, liście poddawane są różnorodnym metodom obróbki. Biała herbata pochodzi...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail