Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Alergeny na cenzurowanym

2015-03-22

Restaurator musi udostępnić w widocznym miejscu informację o alergenach zawartych w serwowanym daniu. W połowie grudnia ubiegłego roku weszły w życie zmodyfikowane przepisy zgodne z wymogami Unii Europejskiej.

pws-2015-01i-39

Co istotne, o alergenach w restauracjach nie należy informować tylko i wyłącznie na życzenie konsumenta. Taka lista musi być łatwo dostępna w formie pisemnej, aby gość miał wgląd i świadomość tego, że w jego daniu znajdują się alergeny. Może być to na przykład wywieszka dotycząca danego środka spożywczego w miejscu dostępnym bezpośrednio konsumentowi finalnemu. Konsument musi mieć świadomość tego, że w odniesieniu do zamawianego przez niego dania występuje zagrożenie związane z alergenami i nietolerancją żywności. Przekaz powinien eliminować czynnik ludzki. – Kelner może z pośpiechu nie wymienić wszystkich alergizujących składników w danym daniu, a konsument powinien być świadomy, że może takie informacje uzyskać – tłumaczy Renata Kania z zespołu prasowego biura Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Mało tego. – Zgodnie z treścią preambuły rozporządzenia 1169/2011 podmioty powinny ułatwiać dostęp do informacji osobom niewidomym i niedowidzącym – mówi Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Warszawie.

Wdrażanie wymogów

W sierpniu ubiegłego roku media obiegła wiadomość, że pewien pasażer irlandzkich linii lotniczych Ryanair został ukarany dwuletnim zakazem wsiadania do samolotów tej firmy, gdy otworzył paczkę orzeszków na pokładzie. Zlekceważył tym samym prośby załogi pokładowej, bo razem z nim leciała dziewczynka bardzo na orzeszki uczulona. Czterolatka doznała wstrząsu anafilaktycznego i straciła przytomność. To dowód na to, że przy...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności