Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaGdynia - gastronomiczna mila morska

2015-03-22

Gdynia miastem przyszłości wśród miejscowości średniej wielkości. Doceniono jej potencjał gospodarczy, a także to, że władze miasta są przyjazne biznesowi. Jak to się ma do gastronomii?

pws-2015-01i-41

Wyróżnienie przyznali eksperci fDi Magazin w rankingu poświęconym wyłącznie polskim miastom. Ocenili kilkadziesiąt czynników w pięćdziesięciu lokalizacjach. Największe uznanie przypadło Warszawie, ale jak widać także i Gdynia została uhonorowana. W praktyce jednak nie jest aż tak różowo, chociaż lepiej niż w innych miastach Polski.

Problemem czynszownicy

Ulica Świętojańska w Gdyni, liczona od skrzyżowania z Derdowskiego do ostatniego bloku pod numerem 145, liczy milę morską z maleńkim, bo czternastometrowym, hakiem. Ulica była wizytówką Gdyni ma być nią nadal, chociaż na razie mówić tak to lekka przesada. Głównym problemem jest to, czego często w innych miastach nie ma... czynszownicy. W strefie centralnej do władz miasta należy jedynie 27 lokali i to nie tylko na Świętojańskiej. – Ulica w swoich latach świetności żyła z luksusowych butików i… przemytu. To na tutejszych półkach można było znaleźć przywiezione przez marynarzy dobra z całego świata – mówi Akradiusz Brzęczek, prezes klubu Gdynia 2026, który organizuje wydarzenia w mieście, oraz jeden z inicjatorów powołania Nowego Śródmieścia, grupy gastronomów i przedsiębiorców promujących ulicę Świętojańską. – Głównym problemem są właściciele kamienic, którzy nie rozumieją, że wysokość czynszów powinna być ustalana z głową. To nie są już te czasy, że kto miał lokal na ulicy Świętojańskiej, ten zarabiał krocie. Za lokal 46 metrów kwadratowych płaci się 5,2 tys. złotych. Średni czynsz lokalu komercyjnego w...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności