Wzrok, smak, dotyk, słuch
 


Wzrok, smak, dotyk, słuch

2015-06-11

Te cztery zmysły były tematem przewodnim pierwszego Poland Restaurant Forum by Nespresso, które odbyło się w Villa Intrata w Wilanowie.

pws-2015-06a-02

Niewielka pralinka, taka w kształcie ptasiego mleczka, ale z chrzanem i posypana koprem. Czerwona, bo skórka, która ją okrywała, została przygotowana z buraków. – Zrobiona dla zabawy, chciałem oszukać wasze zmysły, myśleliście o czymś słodkim, a tymczasem moja pralinka w środku jest z bałtyckiej troci – mówi jej twórca Rafał Hreczaniuk, szef kuchni Tamki 43. Tak zaczęło się forum i tak już do końca zostało. Każde przygotowane przez najlepszych szefów kuchni w Polsce danie miało odpowiadać temu, o czym dyskutują paneliści. – Jesteście tutaj wszyscy, bo jesteście specjalistami w branży – mówiła Agnieszka Małkiewicz, właścicielka AM Horeca Communications, która zajmuje się kształtowaniem tożsamości marek w branży horeca i była współorganizatorem wydarzenia. – Wśród was są restauratorzy, szefowie kuchni, sommelierzy, dziennikarze związani z branżą. Przybyło około stu osób.

pws-2015-06a-03

Siada na zębie

Spotkanie podzielono na pięć dyskusji. Każda odpowiadała jednemu ze zmysłów. Panel o nazwie Zobacz dotyczył odpowiedzi na pytanie „Jak zaprojektować doświadczenie wizualne w restauracji?”. Bo co jest w knajpie najważniejsze? Smak, ale czy na pewno? Do których restauracji wracacie? – Bo ja do tych, które kompleksowo sprzedają swój wizerunek – mówi Ewa Voelkel Krokowicz, szefowa poznańskiej Concordia Design. Ta restauracja została tak pomyślana, aby trafiała do konkretnego, bo biznesowego...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail