Wołowina będzie lepsza
 

 
Wołowina będzie lepsza

2015-06-11

Właśnie zakończył się projekt ProOptiBeef, mający na celu przebadanie rynku, a także służący polepszeniu jakości mięsa wołowego w Polsce.

pws-2015-06a-17

Założeniem projektu jest zwiększenie poziomu innowacyjności polskiego sektora wołowiny poprzez kompleksowe badania i stworzenie nowej wiedzy opracowanej w obszarze nauk związanych z jakością mięsa wołowego. Branża mięsa wołowego otrzyma nowoczesne rozwiązania dotyczące optymalizacji produkcji i dystrybucji, zaś konsument w konsekwencji otrzyma produkt najwyższej jakości, zgodny z jego oczekiwaniami. Ma to służyć podniesieniu konsumpcji mięsa wołowego w Polsce. – Przez sześć lat przeprowadziliśmy największy tego typu projekt, oparty na przekrojowym podejściu do rynku wołowiny w Polsce – poczynając od widelca, a kończąc na zagrodzie – podkreśla dr hab. Agnieszka Wierzbicka, prof. SGGW, Kierownik Projektu ProOptiBeef. – Nasze działania sfinansowane są z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i zakładały sześć etapów badawczych: analizę popytu na mięso wołowe w Polsce, ocenę efektywności europejskiej genetyki bydła ras mięsnych, ocenę zmian biochemicznych i właściwości technologicznych mięsa, charakterystykę wartości odżywczej i ocenę cech jakościowych mięsa, a także modelowanie procesów.

pws-2015-06a-18


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail