Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaWykorzystać informacje

2015-06-11

Restauracja kreuje informacje, a informacja w tym biznesie jest bezcenna. Dlatego należy dbać o zbieranie jak największej ilości danych, by potem je odpowiednio wykorzystać.

pws-2015-06a-39

Ogromnych ilości danych potrzebuje Amazon do śledzenia milionów produktów i klientów, by dostarczyć spersonalizowaną propozycję zakupu komuś, kto odwiedza ich stronę. Tej samej metody używa Netflix, gdy poleca filmy klientom. Czy takie dane można wykorzystać w restauracji? Wydaje się że tak. Duże ilości informacji nie są takie straszne, jak je malują. A wszystko dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, dyskom do przechowywania, aplikacjom, słowem – możliwościom, jakie technologia daje nam na tacy. Powinniśmy być żywo zainteresowani tego typu możliwościami, bo dane z systemów POS, marketingu, rachunkowości, inwentaryzacji i planowania to żyła złota czekająca na odkrycie. Każdy właściciel restauracji może korzystać z tych samych analiz i spostrzeżeń biznesowych, które wcześniej zarezerwowane były dla takich firm jak Amazon czy Google.

Być na bieżąco

Wystarczy poświęcić kilka minut, aby zanotować typy danych, jakich potrzebujemy, od preferencji gości aż do informacji o klientach, ich urodzinach i rocznicach. Trzeba to jednak tak robić, by informacja była przydatna dla managerów i pracowników. – Celem zbierania danych jest lepsze przewidywanie zmieniających się zachowań gości, ich pragnień i trendów – mówi Mike Hampton, dziekan Chaplin School of Hospitality and Tourism Management na Florydzie, dla Amerykańskiego Związku Restauratorów. – Takie dane mogą napędzić zmiany menu, obsługi, nowe możliwości dostaw. Wszystko co robimy w restauracji tworzy informację. Choćby asortyment produktów, koszty żywności i napojów, pracy, interakcji z klientami, social media, menu, receptury, przygotowanie posiłków, zarządzanie barem, harmonogramy kadrowe, a nawet wielkość i rodzaj stolików, promocje dla klientów – wszystko to może pomóc w działalności firmy. – W tej chwili mój...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności