Wykorzystać informacje
 

 
Wykorzystać informacje

2015-06-11

Restauracja kreuje informacje, a informacja w tym biznesie jest bezcenna. Dlatego należy dbać o zbieranie jak największej ilości danych, by potem je odpowiednio wykorzystać.

pws-2015-06a-39

Ogromnych ilości danych potrzebuje Amazon do śledzenia milionów produktów i klientów, by dostarczyć spersonalizowaną propozycję zakupu komuś, kto odwiedza ich stronę. Tej samej metody używa Netflix, gdy poleca filmy klientom. Czy takie dane można wykorzystać w restauracji? Wydaje się że tak. Duże ilości informacji nie są takie straszne, jak je malują. A wszystko dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, dyskom do przechowywania, aplikacjom, słowem – możliwościom, jakie technologia daje nam na tacy. Powinniśmy być żywo zainteresowani tego typu możliwościami, bo dane z systemów POS, marketingu, rachunkowości, inwentaryzacji i planowania to żyła złota czekająca na odkrycie. Każdy właściciel restauracji może korzystać z tych samych analiz i spostrzeżeń biznesowych, które wcześniej zarezerwowane były dla takich firm jak Amazon czy Google.

Być na bieżąco

Wystarczy poświęcić kilka minut, aby zanotować typy danych, jakich potrzebujemy, od preferencji gości aż do informacji o klientach, ich urodzinach i rocznicach. Trzeba to jednak tak robić, by informacja była przydatna dla managerów i pracowników. – Celem zbierania danych jest lepsze przewidywanie zmieniających się zachowań gości, ich pragnień i trendów – mówi Mike Hampton, dziekan Chaplin School of Hospitality and Tourism Management na Florydzie, dla Amerykańskiego Związku Restauratorów. – Takie dane mogą napędzić zmiany menu, obsługi, nowe możliwości dostaw. Wszystko co robimy w restauracji tworzy informację. Choćby asortyment produktów, koszty żywności i napojów, pracy, interakcji z klientami, social media, menu, receptury, przygotowanie posiłków, zarządzanie barem, harmonogramy kadrowe, a nawet wielkość i rodzaj stolików, promocje dla klientów – wszystko to może pomóc w działalności firmy. – W tej chwili mój...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail