Sprawa ryby - Dorszowe żniwa
 

 
Sprawa ryby - Dorszowe żniwa

2015-06-11

Nasz patronat branżowy |

Dorsz jako symbol polskiego morza stał się wiele lat temu wizytówką Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb Morskich – Dorszowe Żniwa, które są organizowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich nieprzerwanie od dwunastu lat.

pws-2015-06a-45

W tym roku Dorszowe Żniwa odbędą się 20 czerwca na dziedzińcu Zamku w Gniewie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali profesjonalni kucharze, którzy w dwuosobowych zespołach przyrządzą zakąski z polędwicy wołowej, brzoskwini oraz sera, dania główne z wykorzystaniem dorsza, masła oraz szparagów białych lub zielonych, a także desery z wykorzystaniem twarogu, czekolady (dowolnego rodzaju), miodu, dzikiej róży lub rokitnika. Na wszystkich gości czekać będą liczne atrakcje rodzinne, degustacje i konkursy, które zapewni Zamek Gniew. Ogłoszenie wyników mistrzostw nastąpi o godzinie 20 podczas uroczystej gali finałowej, na dziedzińcu zamkowym. Dorszowym Żniwom towarzyszyć będzie także szereg atrakcji związanych z II Ogólnopolskim Konkursem Fotografii Kulinarnej, w tym m.in. wystawa prac finalistów oraz warsztaty fotografii kulinarnej.

Ryby znaczące miejsce mają, ale w historii naszego stołu. Spożywane w dni postne, na zimno (w galarecie), smażone i duszone z jarzynami, a także w postaci zup. Popularne z powodów religijnych, regionalizmów, dostępności łowisk i większej lub mniejszej różnorodność ryb. Część regionów opierała się w większym stopniu na hodowli, część na rybołówstwie. Wydaje się, że modyfikacja stylu odżywiania się doprowadziła do tego, że spożycie...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail