Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSprawa ryby - Dorszowe żniwa

2015-06-11

Nasz patronat branżowy |

Dorsz jako symbol polskiego morza stał się wiele lat temu wizytówką Mistrzostw Polski w Potrawach z Ryb Morskich – Dorszowe Żniwa, które są organizowane przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich nieprzerwanie od dwunastu lat.

pws-2015-06a-45

W tym roku Dorszowe Żniwa odbędą się 20 czerwca na dziedzińcu Zamku w Gniewie. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali profesjonalni kucharze, którzy w dwuosobowych zespołach przyrządzą zakąski z polędwicy wołowej, brzoskwini oraz sera, dania główne z wykorzystaniem dorsza, masła oraz szparagów białych lub zielonych, a także desery z wykorzystaniem twarogu, czekolady (dowolnego rodzaju), miodu, dzikiej róży lub rokitnika. Na wszystkich gości czekać będą liczne atrakcje rodzinne, degustacje i konkursy, które zapewni Zamek Gniew. Ogłoszenie wyników mistrzostw nastąpi o godzinie 20 podczas uroczystej gali finałowej, na dziedzińcu zamkowym. Dorszowym Żniwom towarzyszyć będzie także szereg atrakcji związanych z II Ogólnopolskim Konkursem Fotografii Kulinarnej, w tym m.in. wystawa prac finalistów oraz warsztaty fotografii kulinarnej.

Ryby znaczące miejsce mają, ale w historii naszego stołu. Spożywane w dni postne, na zimno (w galarecie), smażone i duszone z jarzynami, a także w postaci zup. Popularne z powodów religijnych, regionalizmów, dostępności łowisk i większej lub mniejszej różnorodność ryb. Część regionów opierała się w większym stopniu na hodowli, część na rybołówstwie. Wydaje się, że modyfikacja stylu odżywiania się doprowadziła do tego, że spożycie...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności