Thaisty By Chanunkan Autorska Thaisty
 
Thaisty By Chanunkan Autorska Thaisty

2015-06-11

Thaisty by Chanunkan to tajska restauracja, która otworzyła się pod koniec maja tego roku. Idealna okazja, żeby poznać pierwsze kroki w samodzielnym biznesie właścicieli.

pws-2015-06a-49

Pomysł

Tajowie albo dopiero co zjedli, albo myślą co zjedzą za chwilę. Ich życie krąży wokół stołu. Szefową kuchni i współwłaścicielem jest Chanunkan Duangkumma, która od pięciu lat mieszka w Polsce. To jej pierwsza autorska restauracja, ale wcześniej pracowała razem ze mną w stołecznych Sunanta i Naam Thai. Serwujemy kuchnię tajską, którą Naam zna ze swojego dzieciństwa. W karcie mamy także akcenty polskie, ale w tajskim wydaniu. Dzięki temu podajemy nie tylko autentyczną kuchnię, ale staramy się, żeby nie zabrakło miejsca na trendy: sezonowość, regionalność i to, co dobre na naszym rynku. Na razie karta menu jest okrojona do pięćdziesięciu procent tego, co mamy zamiar podawać. Czekamy, aż załoga będzie gotowa na przygotowanie wszystkich naszych potraw. Gdy Naam gotuje, ja jestem tutaj gospodarzem, co oznacza między innymi witanie gości, podchodzenie do stołu, doradzanie, rozmowę, jeżeli oczywiście ktoś sobie tego życzy.

Wystrój

Przy przeszklonej kuchni mamy dwa stoły zwane szefowskimi, z których dobrze widać pracę kucharzy. Problemem był fakt, że restauracja powstała z dwóch istniejących wcześniej lokali. Pośrodku został zatem filar, z którym nie wiedzieliśmy co zrobić. W dodatku stara zasada gastronomiczna głosi, że najgorsze są stoliki na środku sali. Nikt nie chce tam siadać. Myśleliśmy zatem, aby wprowadzić kanapy. Zdecydowaliśmy się jednak na duży, wysoki stół socjalny. To idealne rozwiązanie, bo mają gdzie siadać goście bez rezerwacji. Chcieliśmy uniknąć charakterystycznych tapet w specjalny tajski wzór, kolorów złotego i czarnego. Wyszła przestronna restauracja z akcentami drewnianymi w stylu urban na sto osób. Inspirowaliśmy się restauracjami w Berlinie i Londynie. Na razie mało jest tajskich akcentów, ale jest już ołtarzyk dla króla Ramy V. To ukochany król Tajów, któremu raz w...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail