Higiena w restauracji
 

 
Higiena w restauracji

2015-08-20

Dobra restauracja to taka, w której można smacznie zjeść. Obok tej wytycznej stoją także inne, równie ważne czynniki, warunkujące wyższość danego lokalu nad innymi. Mowa tu oczywiście o obsłudze, wystroju, panującej atmosferze oraz przede wszystkim o czystości.

pws-2015-08a-38

Systematyczność jest jedynym środkiem, który pozwoli na zachowanie czystości w pomieszczeniach. Mowa tu oczywiście o systematyczności pracowników, jak również managera, który potrafi ją skutecznie wyegzekwować. Konieczne jest więc wypracowanie systemu porządkowego, który wejdzie pracownikom w krew. Najlepiej sprawdzonym i dość powszechnym systemem jest podział sali konsumpcyjnej na rewiry. Taka procedura zakłada, że każdy kelner odpowiada za przydzieloną do niego przestrzeń, od podłogi, przez stolik, aż po ścianę. W kompleksową obsługę gościa wchodzi zatem odpowiednie przygotowanie stolika do posiłku, czyli dokładne posprzątanie po poprzednich klientach. Oddzielną kwestię stanowi sprzątanie toalet. Aby zachować czystość...

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail