To już sezon na wigilie firmowe
 
To już sezon na wigilie firmowe

2015-11-16

Przedświąteczny okres to nie tylko czas spędzony z rodziną, ale także doskonała chwila na spotkanie firmowe i integrację pracowników. Wiedzą o tym dobrze agencje eventowe, które już na przełomie września i października startują ze specjalnie przygotowanymi ofertami świątecznych spotkań dla firm.

rs 2015 10c 06

Polacy niezmiennie od lat plasują się w czołówce najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Według badań Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), statystyczny Polak poświęca na pracę ponad 1929 godzin rocznie. Nie dziwi więc fakt, że wiele długotrwałych przyjaźni nawiązywanych jest właśnie w miejscu pracy. W budowaniu nowych i umacnianiu już istniejących relacji pomiędzy pracownikami dużą rolę odgrywa pracodawca, który inwestując w firmową integrację, tworzy zgrany, motywujący się wzajemnie zespół. Grudniowa integracja pracowników przybiera rozmaite formy, jednak od lat największym powodzeniem cieszą się wspólne wyjazdy na narty, organizacja kuligu lub wyjście na uroczystą kolację. Ostatnie rozwiązanie jest zdecydowanie najbezpieczniejszą i najczęściej wybieraną opcją przez małe i średnie firmy. – Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla pracodawców liczy się atrakcyjność cenowa i elastyczność oferty. Staraliśmy się sprostać ich oczekiwaniom i zaoferować zróżnicowane warianty menu, cateringu i warsztatów w konkurencyjnych cenach. Szczegółowa oferta dostępna jest u nas od połowy września, jest więc sporo czasu by dopiąć wszelkie szczegóły – mówi Marcin Ziobro, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Hilton Garden Inn Kraków Airport. Prezesi firm i działy HR coraz częściej decydują się na zlecenie organizacji grudniowych imprez firmom eventowym, cateringowym lub specjalnie do tego zatrudnionym w hotelach i restauracjach doradcom, którzy zadbają nawet o najmniejszy detal, jak np. dekoracje, upominki i powrót gości do domu. – Majmy dziesiątki możliwości wyboru w każdej z dziedzin – od jedzenia, przez wybór miejsca, po prezenty – tworzy to setki kombinacji, gdzie ciężko podjąć decyzję co będzie najbardziej odpowiednie dla konkretnej firmy, grupy osób. Na rynku eventowym pojawiają się coraz to nowe atrakcje, ważne jednak, aby zachować spójność komunikacyjną.

Starajmy się dopasowywać charakter imprezy do charakteru firmy, zespołu, a w niektórych sytuacjach nawet do profilu jej działalności. Aranżacja miejsca, atrakcje, część kulinarna, wszystko w dzisiejszych czasach może nawiązywać do konkretnego motywu przewodniego – tutaj mowa zwłaszcza o części nieoficjalnej – wymienia Damian Masel, dyrektor zarządzający PromoEvents. Kluczem do sukcesu przy planowaniu i organizacji wspólnego świętowania jest wysłuchanie pomysłów i opinii samych zainteresowanych. Jedna z dużych krakowskich firm przeprowadziła ankietę wśród swoich pracowników na temat tego, jaką formę zimowej integracji preferują. Ku zaskoczeniu pracodawców, największym zainteresowaniem cieszyło się zorganizowanie kolacji w biurze, a nie trzydniowy wyjazd na narty czy huczna impreza w klubie. Tłumaczono to zwyczajnym brakiem czasu w okresie przedświątecznym i chęci poświęcenia go rodzinie. Spowodowane może też być to tym, że święta dla wszystkich kojarzą się przede wszystkim z jedzeniem i wspólnym biesiadowaniem, imprezy klubowe i bale są kojarzone z sylwestrem i karnawałem. Coraz popularniejszą atrakcją, oprócz samej kolacji, są warsztaty kulinarne, pokazy live cooking i wspólne przygotowywanie tradycyjnych wypieków. – W naszej tegorocznej ofercie postawiliśmy na różnorodność menu, przygotowaliśmy pakiet z tradycyjnymi polskimi daniami bazującymi na lokalnych produktach, nie zapomnieliśmy też o multinarodowych korporacjach, dla których mamy ofertę z bufetem dań świątecznych z całego świata. Dodatkowo zachęcamy firmy do udziały w nowoczesnych warsztatach kulinarnych, tworzonych w oparciu o potrawy wigilijne – mówi Jacek Sowa, kierownik gastronomii w Hilton Garden Inn Kraków Airport Hotel.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail