Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Gault et Millau 2016: więcej opisanych restauracji. Paweł Oszczyk Szefem Roku

2015-12-01

Zawiera opisy ponad 400 knajp z całej Polski, a to oznacza o 150 więcej niż ubiegłoroczny. A do tego, jako jedyny ze wszystkich mutacji krajowych i roczników od półwiecza, jest wydany w dwóch językach – po polsku i po angielsku. Druga edycja żółtego przewodnika Gault et Millau Polska ukazała się 29 listopada.

rs 2015 11d 01

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody w poszczegółnych kategoriach: Szefem Kuchni Tradycyjnej został Michał Kuter z poznańskiej restauracji A nóż widelec. Szefem Jutra – Michał Bryś z L’enfant Terrible z Warszawy. Młodym Talentem uznany został Adrian Klonowski z gdańskiej Metamorfozy, a najlepszą Kobietą-szefem kuchni Justyna Słupska Kartaczowska z Aquario z Wrocławia. No i wisienka na torcie – tytuł Szefa Roku, który przypadł Pawłowi Oszczykowi z La Rotisserie z warszawskiego hotelu Le Regina.

Gala premiery nowej edycji przewodnika zgromadziła dobre pół tysiąca osób, dla których wybrani z zaproszonych (i nominowanych) kucharzy przygotowali wspólnie sześciodaniowy obiad. Z daniami sparowane były napoje: wina z oferty Carrefoura oraz koktajle przygotowane przez Mateusza Szuchnika z baru El Koktel z Warszawy na bazie produktów Pernod Ricard. Wraz z redaktor naczelną polskiego Gault et Millau galę prowadził Marcin Prokop, a na scenie można było też zobaczyć m.in. Côme de Chérisey – dyrektora generalnego wydawnictwa na cały świat czy ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Buhlera.

Połowa sali zapełniona była szefami kuchni z opisanych w przewodniku hoteli. Do końca gali niestety musieli oni czekać na możliwość zajrzenia do przewodnika, by sprawdzić, czy znaleźli się w nowej edycji lub poprawili noty.

Gault et Millau ukazuje się we Francji od lat 60. Oceny restauracji opracowują anonimowi, wielonarodowi inspektorzy. Aby znaleźć się w przewodniku, trzeba otrzymać co najmniej 10 punktów na 20 możliwych.


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne