Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama

Restauracja Alaina Ducasse’a... bez mięsa i śmietany

2016-01-04

Francuski kucharz, który rozbił bank gwiazdek Michelin (trzy jego restauracje zdobyły trzy gwiazdki) otwiera dziś po przerwie jedną ze swoich restauracji w hotelu Plaza Athénée. Jej dania mają być tworzone wokół ryb, warzyw i organicznych zbóż – podała prasa powołując się na agencję AFP.

 

polecamy 4.01.2015

fot. Wikialainducasse/CC-by-SA 4.0/Commons

 

Ducasse rewolucjonizuje swoją kuchnię, postrzeganą przeważnie przez pryzmat francuskiego dziedzictwa kulinarnego. W jej nowej odsłonie nie ma miejsca dla takiej ilości mięs, śmietany, a sam mistrz opowiada także o swojej krucjacie na rzecz eliminacji nadmiaru cukru i – w związku z tym – rewolucji w deserach.

Jako przesłankę, która stoi za decyzją o zmianie używanych składników, Ducasse podaje troskę o zasoby Ziemi. – Musimy jeść bardziej etycznie i równościowo – powiedział Ducasse agencji AFP. Na co zatem stawia? Jego nowe dania to na przykład dziki ryż z kalmarami i ośmiornicą czy komosa ze skorupiakami.

Ducasse sprzeciwia się także globalizacji. Twierdząc, że każdy i pod każdą szerokością geograficzną zamawia desery na bazie tych samych składników, ale przed takimi żądaniami nie należy się uginać. Kolejnym jego wrogiem jest... chodzenie na łatwiznę. Dlatego szef zapowiada wykorzystywanie mniej „szlachetnych” odmian ryb, które bywają trudniejsze w obróbce od tych najbardziej uznanych w gastronomii.

Urodzony w 1956 roku Gaskończyk Alain Ducasse jest prezesem Groupe Alain Ducasse, skupiającej 20 restauracji na sumę 33 gwiazdek Michelin. Jego Le Louis XV w Monte Carlo była pierwszą trzygwiazdkową restauracją w historii przewodnika. W 2008 roku Ducasse został naturalizowany w Monako, tracąc jednocześnie francuskie obywatelstwo.


Polecamy
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności