Senses: Mamy szansę na restaurację w World’s 50 Best
 


Senses: Mamy szansę na restaurację w World’s 50 Best

2016-01-13

Warszawska restauracja Senses trafiła na listę The Diners Club 50 Best Discovery Series. To daje jej szansę na obecność w The World’s 50 Best Restaurants.

 

rs 2016 01b 02 

 

The Diners Club 50 Best Discovery Series to lista największych odkryć gastronomicznych w ośmiu rejonach świata. Nie jest to jeszcze właściwa lista 50 najlepszych restauracji świata, ale swoista poczekalnia tego wyróżnienia – na tę listę można się dostać po rekomendacji członków Akademii serii, złożonej z ponad tysiąca ekspertów. Trafiają tam restauracje prowadzone przez znanych i nagradzanych szefów kuchni, a przede wszystkim jest to ważny awans i realna szansa na znalezienie się wśród najlepszych 50 restauracji świata – Diner’s Club International World’s 50 Best Restaurants. Wśród liderów gastronomii w rejonie Skandynawii i Europy Północnej i Wschodniej wyróżnienie zdobyło 6 restauracji, w tym jako jedyna z Polski warszawska restauracja Senses, pod kulinarnym przewodnictwem szefa kuchni Andrea Camastry.

Poza tym pierwszym krokiem awansu do 50 najlepszych restauracji światowych restauracja Senses znalazła się w polskim wydaniu przewodnika Gault&Millau, gdzie uzyskała 17 punktów i cztery czapki kucharskie. Oznacza to drugie miejsce w Polsce po Atelier Amaro, które dostało 17,5 punktu. Obie warszawskie restauracje są obecnie jedynymi w kraju, które dostały tak wysokie noty.

– Gotowanie to dużo więcej niż umiejętność przygotowywania dań. To emocje, pasja i przekazywanie części swojej osobowości. W kuchni Senses w nieoczywisty sposób łączę nowoczesne techniki gotowania z tradycyjnymi polskimi smakami opartymi głównie na produktach sezonowych . Mamy własne uprawy i hodowle, skąd pochodzi duża część wykorzystywanych przeze mnie produktów. Co do nagród – szczególnie dumny jestem z wyróżnienia Best Discovery Series, bo dzięki temu nasza restauracja wychodzi poza grono najlepszych w Polsce i wkracza do grona tych najlepszych na świecie – mówi Andrea Camastra, szef kuchni i współwłaściciel restauracji Senses, laureat nagrody Szef Jutra Gault&Millau 2015 oraz wielu innych międzynarodowych odznaczeń.

Andrea Camastra pół-włoch, pół-francuz, praktykował m.in. paryskim Le Chateaubriand, w La Mirabelle w Luksemburgu, Fisherman’s Lodge w Newcastle czy w warszawskim Atelier Amaro, gdzie był sous-chefem. Jego wyróżnikami są niespotykane połączenia smaków i zjawiskowy wygląd potraw.

Andrea mieszka w Polsce od prawie pięciu lat. Nagradzany jest m.in. tytułami Chef of The Year North England, Chef of the Future 2015, czy m.in. wyróżnieniami na Festival Mehditerranee.

 

Restauracja Senses znajduje się w okolicach Placu Bankowego w centrum Warszawy. Autorskie menu degustacyjne składa się tu z 3, 7 lub 10 dań.

Aktualnie na pierwszym miejscu listy 50 najlepszych restauracji świata jest El Cellar de san Roca, na drugim Osteria Francescana z Modeny, a na trzecim – kopenhaska Noma.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail