Green Caffe Nero może liczyć nawet 50 kawiarni
 
Green Caffe Nero może liczyć nawet 50 kawiarni

2016-01-22

Kawiarnia Green Caffe Nero, która w niedawno została uruchomiona przy skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Jana Pawła II, jest 36. obiektem warszawskiej sieci. Jej właściciel Adam Ringer szacuje, że miasto pomieścić może jeszcze kilkanaście jego obiektów.

rs 2016 01b 06

– Mamy w tej chwili 36 lokali., sSzykujemy jeszcze kilka kolejnych otwarć w najbliższych miesiącach. Kiedy rozpoczynaliśmy budowę sieci, byłem przekonany, że Warszawa pomieści maksymalnie około 30 lokali Green CaffèCafe Nero. Dzisiaj widzę, że nawet 50 obiektów nie będzie problemem. W zeszłym roku Notujemyodnotowaliśmy też wzrost obrotów, w starych kawiarniach, wynoszący ok. 20 proc. rok w stosunku do roku poprzedniego – chwali się właściciel sieci Adam Ringer.

Green Caffe Nero to sieć kawiarniana skupiona na Warszawie. Ostatnio stało się o niej głośno, kiedy portal InnPoland opublikował wywiad z Adamem Ringerem, zatytułowany „Polak, który wygryza Starbucksa”. Jednak ten Polak koncentruje się wyłącznie na stołecznym rynku.

– Przyglądamy się możliwościom rozwoju poza Warszawą. Potencjalny problem jest w zaopatrzeniu:. nNaszym założeniem jest, że na przykład pieczywo jedzenie, które oferujemy, ma być świeże i naturalne. Niestety, z naszej warszawskiej piekarni nie jesteśmy w stanie logistycznie obsłużyć reszty kraju, a nie chcemy pogorszenia jakości w skali sieci. Dlatego musimy zorganizować lokalnąa produkcjęe wszędzie tam, gdzie otwieramy lokale poza stolicą, co jest trudne i wymaga wielu wysiłków – mówi Adam Ringer.

Choć niewielka i skupiona na stołecznej scenie kawiarnianej, sieć ma wiele cech, które łączą ją z większymi konkurentami – Costą czy Starbucksem. Jej oferta gastronomiczna oparta jest o ciasta i świeże kanapki, stawia też na klientów, którzy korzystając z darmowego WiFi siedzą w kawiarni całymi dniami. Opiera się natomiast trendowi wprowadzania alternatyw dla kawy z ekspresu.

– Alternatywy kawowe stają się coraz bardziej modne. U naszych amerykańskich partnerów w Nero ten trend jest coraz bardziej widoczny. Tam rynek wymógł wprowadzenie kawy przelewowej i cold brew, ale obecnie wydaje nam się, że w Polsce klienci nie byliby tym na razie zainteresowani nie ma na to jeszcze dostatecznej liczby klientów. Analizujemy naszą ofertę na bieżąco i jesteśmy gotowi rozposzerzać ją w miarę potrzeb – zapowiada Ringery.

 

fot. Ohdearkar20/ CC-by-SA 4.0/Commons

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail