Kelner, McZestaw proszę!
 


Kelner, McZestaw proszę!

2016-02-02

McDonalds w Wielkiej Brytanii zakończył remont 400 spośród swoich punktów. Teraz wprowadzi w nich obsługę kelnerską (dostarczanie zamówień do stolika) oraz hamburgery z linii Signature Collection.

polecamy 2.02.2016

To odpowiedź sieci na problemy wizerunkowo-sprzedażowe. „Obsługa kelnerska w okresie próbnym w czternastu lokalach na terenie Anglii, gdzie klienci mogli dostać do stolika jedzenie zamówione w elektronicznym kisoku, okazała się tak dużym sukcesem, że z radością informujemy o rozszerzeniu projektu na nowo przebudowane restauracje począwszy od lutego” – napisał brytyjski McDonalds w podsumowaniu ostatniego kwartału 2015 roku. Według informacji z portali branżowych, może to dotyczyć aż czterystu lokali w Zjednoczonym Królestwie. Sieć ma również zamiar rozszerzyć ofertę Signature Collection. Składa się ona z trzech hamburgerów z grubo siekanej wołowiny serwowanej w brioszce, którą sygnuje Rada Szefów McDonalda. Należą do niej „kucharze z gwiazdkami Michelin”, jednak w oficjalnym komunikacie prasowym nazwiska nie padają. Hamburgery klasyczny, BBQ i pikantny w bardziej estetycznych opakowaniach serwowane były w 28 pilotażowych lokalizacjach. Także one pojawić się mają w 400 odświeżonych lokalach sieci. Brytyjski McDonalds informuje, że obsługuje dziennie 3,7 mln klientów. W Polsce czekamy na wyniki pilotażowego programu, w ramach którego klienci w elektronicznych kioskach komponować mogą swoje własne burgery i również dostawać je do stolika. Kampania testowa trwa w trzech lokalach na terenie kraju. McDonald’s próbuje w ten sposób odpowiedzieć na nowe trendy w gastronomii, które poważnie nadszarpnęły jego sprzedaż.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail