Warszawa od Kuchni stworzy szlak stołecznych restauracji
 

 
Warszawa od Kuchni stworzy szlak stołecznych restauracji

2016-02-09

Gastronomia może być atrakcją turystyczną – z takiego założenia wychodzą organizatorzy akcji Warszawa od Kuchni, których nagroda, Złoty Widelec, ma wskazywać turystom (i nie tylko) najciekawsze stołeczne knajpki. Do akcji wciąż można się zgłaszać.

rs 2016 01c 01

Warszawska Izba Przedsiębiorców (WIP) przystępuje do organizacji piątej edycji akcji rekomendującej warszawską gastronomię Warszawa od kuchni. Rusza ona 15 lutego, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca. Formularz zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej warszawaodkuchni.pl.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Wrócę tu!”. Sukces czterech poprzednich stanowi doskonałą rekomendację dla restauratorów, patronów oraz partnerów do aktywnego udziału w najbliższej edycji.

Warszawa od Kuchni to sposób na przedstawienie gastronomii jako produktu turystycznego miasta. Akcja ma za zadanie zarekomendować turystom i nie tylko najlepsze warszawskie knajpki, promowanie tutejszych potraw, wytyczenie tras gastronomicznych w mieście. Nagrodzone w akcji restauracje otrzymują Złoty Widelec, który ma się stać wyróżnikiem kampanii. Dzięki niemu strumień turystów ma szansę płynąć właśnie do tych najlepszych.

Złoty Widelec przyznawany będzie za jakość usług, a zatem nie tylko dań, lecz także obsługi, atmosfery i wystroju. A że tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Wrócę tu!”, to właśnie zachęta do powrotu gościa będzie jednym z kryteriów przyznawania wyróżnień. Jurorami będą osoby ze świata kultury i mediów, a podstawą ich pracy – kryteria zawarte w regulaminie.

Akcja WIP jako ma poparcie władz miasta oraz patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. – Inicjatywy zmierzające do promocji regionu oraz popularyzacji znakomitej kuchni regionalnej są niezwykle ważne i wartościowe, dlatego też spotykają się zawsze z  pełnym poparciem Samorządu Województwa Mazowieckiego – napisał Adam Struzik, marszałek Mazowsza, przyznając patronat.

W poprzednich edycjach nominowanych było 600 restauracji, z czego 250 wzięło udział w kampanii. Połowa z nich została nagrodzona. „Restauracja” jest patronem medialnym wydarzenia.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail