Dwa razy po trzy gwiazdki w Skandynawii
 
Dwa razy po trzy gwiazdki w Skandynawii

2016-02-25

Najnowszym rozdziałem przewodnika Michelina na 2016 rok jest skandynawska lista, zatytułowana Michelin Nordic Cities. A na niej – przewroty, w tym dwie nowe trzygwiazdkowe restauracje, jedna w Danii, druga w Norwegii.

rs 2016 02ax 25

Michelin Nordic Cities opisuje restauracje z najważniejszych miast Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Żadne z tych miast nie powinno być rozczarowane publikacją. Szwecja ma jedną nową dwugwiazdkową restaurację i pięć nowych jednogwiazdkowych. Dania: nową trzygwiazdkową (Geranium w Kopenhadze) i cztery razy jeden. Norwegia: też nowy trzygwiazdkowiec (Maaemo w Oslo) i dwie jednogwiazdkowe. A to same tylko nowe na liście.

Czternaście nowych restauracji na liście oznacza ją dłuższą o „dziewięć netto”, bo spośród wyróżnionych zniknęło pięć obiektów: trzy bib gourmandy i dwie jednogwiazdkowe.

Wygląda na to, że Kopenhaga doczekała się wreszcie pierwszego trzygwiazdkowego wyróżnienia. Tym ciekawsze, że nie przypadło ono w udziale najbardziej znanemu kucharzowi Skandynawii – Rene Redzepiemu. Jednak gastronomów polskich nurtuje pewnie zupełnie inne pytanie: czy naprawdę Polski światek kulinarny jest tak daleko w tyle za Skandynawią, by mieć jedną gwiazdkę, czyli tyle samo co... Bornholm? Jeśli deszcz gwiazd ma spaść w tym roku, to oczekujemy go 8 marca.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail