Po wynikach badań KFC nastawia się na lunche
 


Po wynikach badań KFC nastawia się na lunche

2016-04-01

Zdaniem ekspertów, idealna dieta powinna składać się z czterech-pięciu posiłków dziennie, w tym z co najmniej jednego ciepłego, spożywanych mniej więcej co trzy-cztery godziny. To teoria. A jak wygląda praktyka? Z przeprowadzonego na zlecenie KFC badania wynika, że średnio, w ciągu całego dnia pracy, Polacy jedzą dwa posiłki.

 rs 2016 04a 02

Co ciekawe, blisko połowa nie je śniadania w domu, lecz dopiero w pracy. Przyznało się do tego 46 proc. badanych. Najpopularniejszym posiłkiem w pracy jest jednak… drugie śniadanie, które jada 76 proc. ankietowanych. Popularne lunche, jedzone przez 51 proc. badanych, wypierają z codziennej diety kilkudaniowe obiady. Już tylko 20 proc. badanych Polaków decyduje się na tradycyjny obiad. Blisko 11 proc. jada podwieczorek, a 10 proc. kolację – co wskazuje na to, że ankietowani zostają w pracy po godzinach. – Pracujący Polacy mają coraz większą świadomość tego, jak ważna jest systematyczność w spożywaniu posiłków, z przynajmniej jednym ciepłym daniem w ciągu dnia. Poszukują potraw przyrządzonych z dobrej jakości i świeżych składników. Zależy im także na wygodzie, szybkości, oszczędności czasu i pieniędzy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom KFC wprowadza nowe dania do swojej oferty. W naszych restauracjach można zjeść ciepły lunch, składający się ze zbilansowanego posiłku np. z tortilli lub zestawu z ryżem, kawałkami kurczaka i mixem kruchych sałat, na miejscu lub z dostawą do pracy. Zarówno te nowości, jak i nasze tradycyjne menu, oparte są na świeżych składnikach, mięsie z kurczaka i warzywach od lokalnych dostawców – mówi Olgierd Danielewicz, brand president KFC. Pracujący Polacy w punktach fast food najczęściej zamawiają na lunch burgery (44 proc.), tortille (40 proc.), kanapki (32 proc.), sałatki (31 proc.) lub zestawy box, składające się np. z ryżu, kawałków kurczaka i kruchych sałat (29 proc.). Większy, ciepły posiłek podczas pracy jada jednak tylko 43 proc. badanych. Najczęściej pracujący Polacy jedzą kanapki (79 proc.), nieco rzadziej warzywa i owoce (62 proc.), a także sałatki (43 proc.). Na dalszych miejscach znalazły się zupy (24 proc.) oraz płatki z mlekiem lub jogurtem (23 proc.). Polacy uwielbiają też podjadać pomiędzy posiłkami – słodkie przekąski (36 proc.) lub słone (16 proc.). Ankietowani w rózny sposób organizują sobie większy, ciepły posiłek. Przygotowują jedzenie w domu, kupują w sklepie gotowe jedzenie bądź składniki, z których sporządzają posiłek w pracy. Aż 75 proc. korzysta z restauracji lub dostawy jedzenia do pracy. – Z obserwacji i badan rynkowych wynika, że Polacy coraz chętniej jadają w restauracjach. Jednak na tle państw Europy Zachodniej, gdzie częstotliwość stołowoania się poza domem jest wysoka, na polskim rynku wciąż widać ogromny potencjał do rozwoju oferty lunchowej. To niewątpliwie stwarza większe możliwości markom takim jak KFC – podsumowuje Olgierd Danielewicz. Badanie zostało zrealizowane dla KFC w dniach 11.03-14.03.2016 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 801 ankiet z osobami pracującymi, w wieku 25-39 lat, z miejscowości o wielkości 50 tys. i większych.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail