Ponad 60 tys. gości Restaurant Weeka
 


Ponad 60 tys. gości Restaurant Weeka

2016-04-19

W festiwalu restauracji, który tym razem odbywał się aż w 9 miastach, wzięło udział prawie 250 restauracji. A zjadło w nich 61 755 gości. Na stronę Restaurant Weeka wchodzono w tym czasie aż 4,3 mln razy.

rs 2016 04ag 01

Ta liczba gości, z których każdy w cenie 39 złotych wykupił przez internet trzydaniowy zestaw degustacyjny z rezerwacją w konkretnym lokalu na konkretną godzinę, przekłada się na inne rekordy. Rekordowa jest więc liczba 185 325 (stu osiemdziesięciu pięciu tysięcy trzystu dwudziestu pięciu) dań, wydanych w ramach festiwalu. Rekordowa była liczba miast, z których restauracje brały udział w wydarzeniu – było ich aż dziewięć. Choć nie zawsze można mówić o miastach jako takich, bo prócz Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Łodzi, Lublina i Poznania znalazły się na tej liście także Trójmiasto oraz Śląsk, rozumiany szeroko, bo od Tarnowskich Góra aż po Bielsko-Białą.

Następny Festiwal już w drodze – od 1 czerwca ta sama grupa inicjatywna organizuje Kids Restaurant Week, której główną misją jest edukacja żywieniowa dzieci oraz włączenie ich do świata restauracji. Organizatorzy zapowiadają odejście od schematu menu dziecięcego, w którym obecne są nuggetsy z frytkami i pizza, a uczenie najmłodszych nowych smaków i zachęcanie do próbowania tego, co dorośli. Oprócz wizyt w restauracjach zapowiadane są także wydarzenia towarzyszące dla dzieci. Więcej szczegółów mamy poznać niebawem.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail