Sfinks rozważa zakup 77 sushi
 
Sfinks rozważa zakup 77 sushi

2016-04-29

11 restauracji sushi mógłby dołączyć do swojego ponadstulokalowego portfolio Sfinks Polska, jeśli tym razem uda mu się szczęśliwie negocjacje z właścicielami.

 rs 2016 04ag 01

– Sfinks Polska rozważa zakup co najmniej ok. 89,36 proc. akcji Premium Food Restaurants, należących do Aleksandry Tymińskiej i Marka Tymińskiego. W rezultacie Sfinks może nabyć akcje spółki notowanej na NewConnect zarządzającej siecią 11 restauracji 77 sushi. Sfinks ma wyłączność negocjacyjną do 31 maja 2016 r. – poinformował Sfinks w oświadczeniu.

– Mamy doświadczenie w prowadzeniu restauracji z kuchnią azjatycką, a lokale sushi mogłyby być ciekawym uzupełnieniem naszego portfolio. Jednak dopiero rozpoczynamy rozmowy na temat szczegółów ewentualnej transakcji. Pokażą one, czy finalnie będziemy zainteresowani akwizycją – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

Sfinks realizuje strategię rozwoju na lata 2015-2020, której elementem są m.in. akwizycje. Podstawą jednak ma być rozwój organiczny. Spółka zamierza w tym okresie zwiększyć liczbę zarządzanych restauracji do 200 na bazie rozwoju sieci Sphinx, co ma zapewnić jej wzrost przychodów do 367,6 mln zł i zysku netto do 24,9 mln zł. Spółka planuje także rozwijać swoje pozostałe sieci – Chłopskie Jadło i Wook. Zamierza też wyjść za granicę poprzez sprzedaż masterfranczyzy w innych krajach.

W ubiegłym roku Sfinks Polska interesował się zakupem sieci DaGrasso. Właścicielki tejże, Karolina Rozwandowicz i Magdalena Piróg, odstąpiły jednak od negocjacji i zdecydowały się nie sprzedawać spółki Sfinksowi.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail