Restaurant Week – tym razem dla dzieci
 






Restaurant Week – tym razem dla dzieci

2016-05-18

Dziś o 15 ruszają rezerwacje na kolejną edycję festiwalu restauracji – tym razem skierowaną do młodych gości. Cel? Edukacja w kierunku smaku.

 

rs 2016 05c 08

 

Od 1 do 8 czerwca w 31 warszawskich restauracjach dorośli i dzieci będą jeść te same trzydaniowe zestawy, różniące się tylko ceną i wielkością porcji: dania dziecięce będą mniejsze i kosztować będą 19 zł, natomiast dorosłych obowiązuje festiwalowa cena 39 zł.

Wraz z najlepszymi restauracjami organizatorzy chcą zachęcić najmłodszych do nauki smaku, zdrowego odżywiania i poznawania fascynującego świata kulinariów. Chcą, aby dzieci były pełnoprawnymi gośćmi restauracji, takimi, którym nie podaje się nuggetsów z frytkami i niezdrowej pizzy, a pełnowartościowe, ciekawe posiłki. W działaniach tych będzie pomagać fundacja Szkoła na Widelcu Grzegorza Łapanowskiego zajmująca się rozwojem żywieniowym w placówkach oświaty. Podczas wiosennej edycji festiwalu goście zebrali 17 618 zł na wsparcie jej działań.

 

Festiwalowi oprócz wizyt w restauracjach będą towarzyszyć szczególne wydarzenia organizowane wraz ze Szkołą na Widelcu i innymi patronami Festiwalu, promujące ambitną edukację kulinarną dzieci i dorosłych, oraz liczne warsztaty artystyczne dla dzieci. Będzie także szkoła gotowania dla najmłodszych z uczestnikami Master Chef Junior i Grzegorzem Łapanowskim, wykłady o owocach morza w dziecięcej diecie, wycieczki po „kulisach” restauracji i wiele innych.

 

Szefowie kuchni biorący udział w Kids Restaurant Week przygotowali dania atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, różniących się jedynie wielkością porcji – tak, aby rodziny mogły wspólnie przeżyć rodzinne doświadczenie restauracyjne.

 

W festiwalu biorą udział: Boska Praga, Der Elefant, Four Seasons, Kuchnia Otwarta, Meltemi, Santorini, Basil & Lime, Artbistro Stalowa52, Montenegro, Blue Cactus, Vilano, Szklarnia, Szara Eminencja, YeYe, Artyści od Kuchni, Nadwiślański Świt, Trattoria Murano, Tajska Bazylia, Kuchnia Funkcjonalna, Zest by Kibart, Socjal, Oishii Sushi, Tandoor, Dziki Ryz, Restauracja Portucale, Superiore, Kuchnia Warszawska, Zmiana Klimatu, 360 stopni.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail