Green Caffè Nero: warszawska sieć w Krakowie
 

 
Green Caffè Nero: warszawska sieć w Krakowie

2016-06-15

Znana warszawiakom sieć kawiarni Green Caffè Nero jesienią 2016 roku zadebiutuje w Krakowie.

rs 2016 06b 40

Do tej pory wszystkie lokale firmy (a jest ich obecnie 39) otwierały się w Warszawie. Właściciel sieci Adam Ringer tłumaczy, że problem dotyczył logistyki – założeniem sieci jest serwować m.in. kanapki na lokalnym pieczywie, które dostarczała warszawska piekarnia. Wyjazd za miasto był nie do pogodzenia z serwowaniem klientom świeżych bułek.

– Wejście na rynek do nowego miasta oznaczało dla nas konieczność otwarcia kilku lokali w niewielkim odstępie czasu i znalezienia miejscowych partnerów – piekarni czy cukierni, które będą nas zaopatrywały lokalnie. Dlatego naszym największym wyzwaniem dotyczącym pojawienia się w Krakowie była logistyka dostaw. W przeciwieństwie do naszych konkurentów nie mamy np. mrożonych ciast. W naszych kawiarniach serwujemy wyłącznie świeże produkty własnego wyrobu. »Dzisiaj zrobione, dzisiaj zjedzone« to nasze motto i jeden z fundamentów naszego biznesu. Niezależnie czy mamy kawiarnie w Warszawie czy w Krakowie – nie zamierzamy z niego rezygnować – powiedział Adam Ringer, prezes Green Caffè Nero.

Green Caffè Nero w ciągu ostatnich 3 lat potroiło wartość sprzedaży, przy czym wzrost sprzedaży LfL kształtował się na poziomie 17-20%. Obecnie w Warszawie działa 39 kawiarni, a 25 czerwca planowane jest otwarcie czterdziestej. Nowa kawiarnia zostanie otwarta na 21. piętrze biurowca Q22. Będzie to jednocześnie pierwszy lokal, który Green Caffè Nero otworzy wewnątrz biura i wyłącznie dla pracowników Deloitte Polska. Na przełomie czerwca i lipca zostaną otwarte jeszcze 3-4 kolejne lokale.

W Krakowie Green Caffè Nero planuje w krótkim czasie otworzyć kilka kawiarni i nadal poszukuje kolejnych ciekawych lokalizacji. – Rozwijamy się bardzo prężnie, jednak lokalne aspekty są dla nas niezmiennie istotne. Nie wyobrażamy sobie, żeby to podejście zmieniło się w przypadku Krakowa. Chcemy, żeby nasze krakowskie kawiarnie stały się częścią lokalnej społeczności – przyjaznym miejscem spotkań dla osób w każdym wieku. Tak, by każdy mieszkaniec Krakowa czuł się u nas jak u siebie – potrzebny i dostrzeżony. Zależy nam również na tym, aby wystrój naszych kawiarni nawiązywał do otoczenia i lokalnego kolorytu, stąd współpraca z miejscowymi designerami. Pracownicy kawiarni, bariści i managerowie także będą z Krakowa. W przyszłości będziemy z pewnością podejmować różne inicjatywy aktywizujące lokalną społeczność oraz promujące krakowską kulturę i sztukę. Kraków ma za sobą wieki historii, więc mamy z czego czerpać i o czym opowiadać – powiedziała Agata Milewska, brand manager Green Caffè Nero.

 

Wieloletnim partnerem Green Caffè Nero w zakresie pozyskiwania lokalizacji jest firma doradcza Colliers International, która odpowiada również za znalezienie nowych lokali w Krakowie.

– Doświadczenia z pozyskiwania lokali dla Green Caffè Nero w Warszawie stanowią bardzo dobrą bazę dla podejmowania działań w nowej aglomeracji. Istotna jest jednak znajomość lokalnego rynku, którą Colliers posiada z racji wieloletniej obecności w Krakowie. Pozyskane lokalizacje to świetny początek pokazujący jednocześnie intencje naszego Klienta. Sieć Green Caffè Nero chce bowiem być obecna w miejscach, gdzie z łatwością znajdą ją zarówno fani marki, jaki i miłośnicy wysokiej jakości kawy. Obecnie nieprzerwanie i aktywnie poszukujemy nowych lokalizacji pod kawiarnie Green Caffè Nero w Krakowie licząc na kolejne wspólne sukcesy – powiedziała Karolina Jamróz, dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych Colliers International.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail