Następny Restaurant Week będzie fine diningowy
 

 
Następny Restaurant Week będzie fine diningowy

2016-06-22

W ostatnim tygodniu sierpnia odbędzie się kolejny festiwal restauracji. Tym razem na zmienionych zasadach, bo poświęcony będzie doświadczeniu fine dining.

rs 2016 06b 41

Nastawienie na najwyższej jakości gastronomię musi oznaczać, że zasady ulegają zmianom w stosunku do tradycyjnych zasad Restaurant Weeków. Fine dining Week odbywał się będzie 23-30 sierpnia w Warszawie i Krakowie. Cały czas można zgłaszać się do udziału w wydarzeniu, choć już dziś potwierdziły swój akces liczne szanowane restauracje. Do warszawskich należą m.in. Tamka 43, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Opasły Tom czy N31. W Krakowie – Zakładka, Albertina, Qualita czy Twój Kucharz.

Reguły Fine Dining Week zbliżone są do standardowych, tylko z innymi liczbami: w cenie 119 złotych gość restauracji otrzymuje pięciodaniowe menu degustacyjne stworzone specjalnie na potrzeby wydarzenia. – Menu degustacyjne Fine Dining Week to opowieść o stylu gotowania danej restauracji – tłumaczy Weronika Lewandowska, jedna z osób odpowiedzialnych za organizację wydarzenia.

W przeciwieństwie do poprzednich festiwali, ten ma za zadanie rzucić na gastronomię nowe światło, pokazać ją jako element wysokiej kultury. Reklamowany będzie w obiektach kulturalnych, a klienci wybranych ekskluzywnych sklepów będą dostawać zaproszenia do udziału w festiwalu razem z aperitifem. To już czwarta impreza z cyklu Restaurant Week w tym roku. Dotychczas odbyły się: Azja Restaurant Week(end), wiosenna edycja Restaurant Week oraz Kids Restaurant Week, przy czym zasięg poszczególnych wydarzeń jest zróżnicowany – „specjalizowane” edycje dotychczas ograniczały się tylko do Warszawy, podczas gdy „duże” obejmowały wszystkie główne miasta Polski.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail