Pierwszy tydzień sierpnia kulinarnym świętem w Poznaniu
 
Pierwszy tydzień sierpnia kulinarnym świętem w Poznaniu

2016-06-30

Już w dniach 1-8 sierpnia odbywać się będzie Poznań Culinary Fest. To 13. edycja wydarzenia

rs 2016 06g 01

Culinary Fest to impreza oparta w formule tygodnia restauracji, która swój żywot zapoczątkowała właśnie w Poznaniu. Każda edycja CF jest opatrzona tematem przewodnim. Narzuca on charakter menu danej edycji. Trzynasta edycja festiwalu zachęca szefów kuchni do poszukiwania inspiracji zawartych w skojarzeniach z liczbą 13. Na talerzach odnajdziemy motywy związane między innymi z kinem grozy, przesądami, pechem i szczęściem.

Ideą CF jest wymiana doświadczeń oraz odkrywanie nowych smaków i lokali na miejskiej mapie. Festiwal pozwala doświadczać kreatywności restauratorów i szefów kuchni. Nieodłącznym elementem festiwalu jest współzawodnictwo. Menu zgłoszone do konkursu podlega ocenom publiczności biorącej udział w CF. Każda edycja kończy się ogłoszeniem zwycięzców w plebiscycie na najlepsze menu festiwalowe.

Menu festiwalowe zawierają danie główne i przystawkę w stałych cenach: 12 zł za danie główne i 5 zł za przystawkę oraz 15 zł za deser. Dania są podawane w porcjach degustacyjnych. – Zaproponowana przez nas forma, na przykładzie wielu edycji w Poznaniu i we Wrocławiu, promuje slow-foodową mapę restauracji w tygodniowej pigułce. Dodatkowym atutem jest temat każdej edycji, który definiuje menu festiwalowe, wprowadzając w doświadczenie kulinarne element zabawy – tłumaczą orgaznizatorzy. PCF nie chce być partnerem biznesowym, lecz ideowym dla restauracji. Festiwal nie jest finansowany z prowizji, ale z zewnętrznych źródeł, takich jak sponsoring i środki własne.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail