Jesień w telewizji: gastronomia ciągle mocna
 


Jesień w telewizji: gastronomia ciągle mocna

2016-07-18

Jedzenie i restauracje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, dlatego pozostaną w ramówce najważniejszych stacji telewizyjnych.

rs 2016 05a 08

Powoli spływają informacje dotyczące planów stacji telewizyjnych na jesienny sezon. W Polsacie utrzyma się na przykład najważniejszy z punktu widzenia gastronomii Top Chef. Program, który od 2013 roku lansuje gwiazdorskich szefów kuchni, wróci jako Top Chef Gwiazdy. Wojciech Amaro, Ewa Wachowicz, Grzegorz Łapanowski i Maciej Nowak będą więc oceniali już nie zmagania zawodowych kucharzy pragnących awansu i uznania szerokiej publiczności, ale celebrytów. Jak powiedziała portalowi branży dziennikarskiej Wirtualnemedia.pl dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew, uczestnikami będą nietypowe gwiazdy, które interesują się gotowaniem.

W Dwójce zobaczymy program na licencji brytyjskiej pt. Bake Off – Ale Ciacho! Wystąpi w nim 12 cukierników amatorów. Program będzie liczył 10 odcinków, w każdym zaś – trzy konkurencje. W pierwszej do zrealizowania będzie dowolny przepis w ramach narzuconego tematu, druga konkurencja to realizacja przepisu ujawnionego przed startem, trzecia zaś oceniać będzie kreatywność cukiernika. Personalia jury ani prowadzącego nie są znane.

Gwiazdą TVN-u pozostanie Magda Gessler. Stacja TVN Style wyemituje dwa programy z jej udziałem – Pyszne Peru oraz Historie Więzienne. W kwietniu Magda Gessler pojechała do Peru, by nakręcić ten pierwszy – opowieść o kuchni tego południowoamerykańskiego kraju, jego przyprawach i potrawach. Na planie spotkała jednak Polaka, który w chilijskim więzieniu odsiadywał długi wyrok, a po jego zakończeniu został obciążony rachunkiem za pobyt. To złożyło się na dwa programy dokumentalne z udziałem restauratorki.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail