Klaster branży gastronomicznej ustalił priorytety
 


Klaster branży gastronomicznej ustalił priorytety

2016-07-20

Na początku lipca na konferencji spotkali się przedstawiciele branży gastronomicznej. Podczas spotkania w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych przy ul. Komorskiej w Warszawie obradowano na temat kluczowych obszarów współpracy oraz w celu wyłonienia lidera grupy szkół.

Do tych pierwszych mają zatem należeć m.in. organizacja praktyk zawodowych dla uczniów; współpraca z hotelami i restauracjami; utworzenie banku używanego wyposażenia gastronomicznego i hotelarskiego; organizacja szkoleń, kursów i warsztatów dla uczniów i nauczycieli; organizacja wycieczek przedmiotowych do „prestiżowych zakładów pracy” czy organizacja Olimpiady gastronomicznej. Wśród obradujących byli: reprezentant Ogólnopolskiego Klastra Środowiskowego Branży Gastronomicznej Polscy Liderzy Gastronomii Grzegorza Górnik z Akademii Kelnerskiej, Jarosław Uściński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, Danuta Richert z ZSG w Rzeszowie, Wojciech Ożóg – manager, Jerz Czapla z Centrum Szkolenia Barmanów, Ireneusz Jundziłł i Rafał Manecki z portalu Pracawgastronomii.pl. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy i koordynatorzy szkół z Bieczy, Chełma, Czudca, Garwolina, Gorzowa Wielkopolskiego, Grodziska Wielkopolskiego, Hrubieszowa, Kędzierzyna-Koźla, Krotoszyna, Legnicy, Lubania, Łowicza, Łukowa, Miętna, Nysy, Olesna, Ostrołęki, Ostrzeszowa, Pilzna, Pyrzyc, Ryglic, Sieradza, Szczytna, Tarnowa, Warszawy, Wojsławic, Wojnicz i Żychlina. Podczas spotkania został także wybrany Lider grupy na rok 2016-2017. Został nim Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie, reprezentowany przez dyrektora szkoły Annę Matczak-Gaj.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail