Dwaj kucharze z Dwóch Zbójów najlepsi w kuchni zbójnickiej
 
Dwaj kucharze z Dwóch Zbójów najlepsi w kuchni zbójnickiej

2016-07-26

Jury rozstrzygnęło konkurs Beskidzkiego Klubu Kulinarnego, wchodzącego w skład Kulinarnego Pucharu Polski. Nalepsza okazała się restauracja ze Skoczowa.

 

W sobotę 23 lipca odbyła się VII edycja Festiwalu Kuchni Zbójnickiej organizowanego przez Beskidzki Klub Kulinarny. Festiwal Kuchni Zbójnickiej poświęcony jest polskiej tradycji przyrządzania jagnięciny. Dlatego też ona była składnikiem obowiązkowym dania głównego, które przygotowywali zawodnicy. Ponadto, uczestnicy musieli też zaproponować przystawkę, w której obowiązkowo wykorzystają ślimaki bądź filet ślimaka hodowanego na dwukrotnie parzonym jarmużu. Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Jeana Bosa.

Festiwal Kuchni Zbójnickiej to jeden z ostatnich konkursów nominowanych do Kulinarnego Pucharu Polski. W tym roku w rywalizacji udział wzięło 6 drużyn. Najlepszy okazał się zespół w składzie Piotr Polak i Krystian Masny z restauracji Dwa Zbóje w Skoczowie/Goczałkowicach Zdroju. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Mielniczuk i Krystian Chojnacki z KAP2 w Lublinie (II miejsce) oraz Jakub Łazarczyk z Katarzyną Graczkowską z Hotelu Laskowo w Jankowicach (III miejsce).


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail