Pozytywne ale słabe wyniki McDonalda. „Jesteśmy na dobrej drodze”
 

 
Pozytywne ale słabe wyniki McDonalda. „Jesteśmy na dobrej drodze”

2016-07-29

Międzynarodowy gigant branży fastfood, który w samej tylko Polsce sprzedaje kanapki z kotletem w ponad 360 punktach, opublikował wyniki za II kwartał 2016.

rs 2016 06g 01

„W samych stanach sprzedaż kwartał do kwartału wzrosła o 1,8 proc., na co wciąż przekłada się oferta całodziennych śniadań i McPick 2, pomimo „zmiękczenia” [softening] wzrostu w branży, obserwowanego w tym kwartale” – napisał McDonald’s ciesząc się, że wzrost w ogóle następuje. Jednak branża spodziewała się czego innego i na koniec dnia, po opublikowaniu wyników, akcje sieci staniały o 5 proc. Jak podaje serwis next.gazeta.pl, tak słabe wyniki sieci mogą być zwiastunem recesji gospodarczej w USA.

W związku z popularnością oferty All Day Breakfast McDonald’s zapowiedział, że będzie w dalszym ciągu skupiał się na rozwijaniu segmentu „śniadaniowych” przekąsek, oprócz, oczywiście, „inicjatyw wokół ulepszeń w podstawowym menu i działalności operacyjnej restauracji zaplanowanej w celu dostarczania klientom nadzwyczajnego doświadczenia obsługi”.

Sprzedaż kwartał do kwartału w segmencie International Lead (koszyk najważniejszych rynków z punktu widzenia globalnej działalności operacyjnej sieci) wzrosła 2,6 proc. Spośród tych rynków najlepsze okazały się Wielka Brytania, Kanada i Australia, a tażke – w mniejszym stopniu – Niemcy.

– Poprawianie jakości doświadczenia klienta, prowadzenie świetnych restauracji i wzmacnianie naszej pozycji konkurencyjnej, by stać się nowoczesną i postępową siecią burgerowni, wymaga dyscypliny i poświęcenia. Wierzę w zdolność naszego systemu, by utrzymać się na kursie, zrealizować „plan zwrotny” [turnaround plan] i osiągnąć nasze cele. Jesteśmy na dobrej drodze, by zmienić sposób, w jaki klienci myślą o McDonaldzie, poprzez zbliżenie do społeczności, w których działamy i zaprzęgnięcie jednej z największych przewag konkurencyjnych naszego Systemu – przedsiębiorczego ducha naszych franczyzobiorców – w planie kładzenia podwalin pod przyszły wzrost – powiedział Steve Easterbrook, CEO McDonalda, podsumowując wyniki.

 

fot. Anthony92931/CC-by-SA/Commons


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail