Jajka trójki znikają z Sodexo
 


Jajka trójki znikają z Sodexo

2016-07-29

W blisko 80 restauracjach prowadzonych przez Sodexo w Posce, jajka pochodzące z chowu klatkowego nie są używane już od kilku miesięcy.

 

Decyzja została podjęta po rozmowach z międzynarodową koalicją organizacji ochrony zwierząt Open Wing Alliance, której członkiem jest również Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Po rozmowach prowadzonych z organizacjami prozwierzęcymi, w tym ze stworzoną przez The Humane League międzynarodową koalicją Open Wing Alliance, Sodexo podjęło decyzję o zaprzestaniu używania jajek z chowu klatkowego we wszystkich 80 krajach, w których świadczy usługi. W Polsce Sodexo nie korzysta z takich jajek już od kilku miesięcy i rozpoczęło tym samym proświadomościową kampanię Choose Good Food, mającą na celu promocję zachowań w myśl zasady zrównoważonego rozwoju.

– Powyższa decyzja, zarówno w ujęciu globalnym, jak i naszym polskim, to część szerszej strategii Better Tomorrow Plan związanej z prowadzeniem akcji świadomościowych na terenie naszych restauracji. Wychodzimy dzięki niej naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom konsumentów i swoje działania kierujemy nie tylko do osób, które chcą smacznie zjeść, ale także regularnie oraz zdrowo się odżywiać – z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju – mówi Małgorzata Gromek, koordynująca działania z zakresu komunikacji i społecznej odpowiedzialności firmy w Sodexo Polska.

W Polsce firma Sodexo zadbała o obsługę cateringową m.in. szczytu klimatycznego w Warszawie, Euro 2012, Stadionu Narodowego, a także Sejmu RP. Dostarcza także usługi cateringowe.

– W Unii Europejskiej hodowla kur niosek w klatkach konwencjonalnych jest już nielegalna, lecz większość kur trzymana jest w tak zwanych klatkach wzbogaconych, które nie zapewniają zwierzętom odpowiednich warunków. Nawet w Polsce, większość jajek w sklepach to wciąż jajka z chowu klatkowego. Coraz częstsze i donośniejsze są jednak głosy sprzeciwu wobec takiego sposobu hodowli zwierząt, a wycofywanie ze sprzedaży jaj oznaczonych numerem 3 to trend globalny – podkreśla Paweł Rawicki ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Od momentu opublikowania przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki śledztwa z polskich ferm kur niosek, o problemach związanych z chowem klatkowych mówi się coraz częściej w debacie publicznej. Przeciwko temu procederowi wypowiedzieli się m.in. Robert Makłowicz, Magda Gessler czy Beata Pawlikowska.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail