Chłopskie Jadło testuje dostawę
 

 
Chłopskie Jadło testuje dostawę

2016-08-03

– Dostawa to zaledwie jeden z kanałów dystrybucji – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska. W fazie pilotażowej są obecnie testy w sieci Chłopskie Jadło, Sphinx i Wook poczekają na swoją kolej.

rs 2016 08bv 01

Choć tradycyjne polskie jedzenie wydaje się trudniejsze w sformatowaniu dostawy niż potrawy o azjatyckim rodowodzie, Sylwester Cacek przekonuje, że testy są obiecujące. – Świetne w dostawie są pierogi, bardzo dobry schabowy, i to właśnie jego dostarczamy najwięcej – mówi.

Jak twierdzi, za wcześnie jeszcze by mówić o uruchomieniu „Delivery” w całej sieci, ale następne miesiące mogą przynieść więcej oficjalnych informacji na ten temat. W perspektywie jest uruchomienie dostaw w całej sieci 113 restauracji, w tym 98 Sphinxów.

Firma dalej poszukuje także nowych formatów. W tej chwili toczą się analizy dotyczące sieci Meta Seta Galareta. – W Polsce nie bardzo jest co przejmować, ale szukamy lokali, które albo dadzą nam efekt synergii (na przykład Meta sprzedaje więcej alkoholu niż cała sieć Sfinksa), albo mają dobre, powtarzalne lokale. Nie szukamy czegoś, nad czym trzeba dużo pracować – tłumaczy Sylwester Cacek. Podkreśla, że Sphinx osiągnął już dojrzałość i przestał być już biznesowym wyzwaniem. W poszukiwaniu wyzwań Sfinks Polska kupił więc w maju znany pub Bolek zlokalizowany na warszawskich Polach Mokotowskich i zamierza utrzymać jego niesieciowy charakter.

Sfinks Polska, spółka zarządzająca największą w Polsce siecią restauracji typu casual dining Sphinx oraz sieciami Wook i Chłopskie Jadło, po pierwszym półroczu obejmującym okres od 1 grudnia 2015 do 31 maja wypracowała jednostkowe przychody ze sprzedaży w wysokości 89,03 mln zł, co stanowi wzrost o 6 proc. r/r. Jednocześnie spółka zwiększyła zysk netto o 124 proc. r/r do 6,61 mln zł. Sfinks osiągnął przy tym jednostkowy wynik EBITDA na poziomie 9,20 mln zł wobec 10,89 mln zł w pierwszym półroczu 2015 r. Kapitały własne spółki na koniec maja 2016 r. wzrosły do 12,82 mln zł. Od początku roku Sfinks zyskał osiem nowych restauracji, wliczając w to Bolka. Spółka ma już podpisane umowy na kolejnych sześć lokali.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail