Gwiazdkowy street food. Na razie w Singapurze
 
Gwiazdkowy street food. Na razie w Singapurze

2016-08-05

Czerwony przewodnik Michelin 2016 po Singapurze przyznał swoje wyróżnienia. Otrzymały je m.in. dwie streetfoodowe knajpki.

 

W gronie wyróżnionych gwiazdkami Michelin znalazły się Hill Street Tai Hwa Pork Noodle z ulicy Crawford Lane oraz Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle z singapurskiego Chinatown.

„Nie brak kultutralnej różnorodności w naszym przewodniku: nasi inspektorzy odwiedzają centra sprzedaży obnośnej i opisują to, co warte jest złamanego grosza” – chwali się przewodnik i wskazuje wiele punktów z ulicznym jedzeniem, z których dwa zasłużyły nawet na gwiazdkę.

Wydaje się, że street food jest obecnie coraz bardziej doceniany. Widać to także po Polsce: w Munchies na barce Wynurzenie przy warszawskim nabrzeżu Wisły swoje interpretacje dań ulicznych serwują kucharze z Atelier Amaro; na pobliskim Placu Zabaw otworzyła się Thaisty Street Food, z reinterpretacją tajskiej kuchni znanej z efektownej casualowej restauracji przy pl. Bankowym, zaś Nocny Market na Głównym zdominowany został przez stoiska znanych restauracji (np. Bistro Le Cocotte czy A Nóż Widelec), choć pomysł na lokal był pierwotnie układany z myślą o food truckach.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail