PizzaPortal zakończył rebranding
 
PizzaPortal zakończył rebranding

2016-08-11

PizzaPortal, serwis do zamawiania jedzenia online, odświeża swoją markę wprowadzając nowe logo oraz stronę internetową.

ht 2016 08a 26

Serwis PizzaPortal działa na rynku polskim od 2010 roku i skupia oferty restauracji w blisko 400 miejscowościach w kraju. 21 grudnia wprowadził nową stronę mobilną serwisu. To był pierwszy etap planu aktualizacji produktów firmy. Kolejnym krokiem rebrandingu PizzaPortal było unowocześnienie strony internetowej. – Więcej niż połowa wszystkich zamówień przez PizzaPortal pochodzi z „dużej” strony, więc wiedzieliśmy, że właśnie wdrożenie zmian do niej jest dla nas najistotniejsze. Nowa funkcja na stronie desktopowej ma dziesięciokrotnie większy wpływ niż ta sama na stronie mobilnej – przyznaje Marcin Zaremba, head of product PizzaPortal. – Nowa strona jest stworzona tak, aby każdy użytkownik, niezależnie od posiadanego urządzenia mógł z niej skorzystać. Stosujemy strategię podobną do znanego z systemów mailowych podejścia „catch-all” dzięki czemu klient zawsze z powodzeniem złoży zamówienie, nawet gdy nie ma zainstalowanej aplikacji mobilnej lub gdy korzysta z wyjątkowo egzotycznego urządzenia – wyjaśnia Marcin Zaremba.

– Wprowadzone zmiany w treści strony sprawiły, że korzystanie z serwisu stało się prostsze i szybsze. Użytkownik, zamawiając posiłek, przechodzi kilka kroków – od wyszukania kuchni, wybrania restauracji i menu po sprawdzenie zamówienia w „koszyku”. W ten sposób sprawnie przechodzi od największego ogółu do faktycznego wyboru. Towarzyszą mu bardzo proste wizualne elementy, które dodatkowo usprawniają cały proces zamawiania. W tym wypadku poszliśmy pod prąd i zamiast dodawać coraz to nowe funkcje zdecydowaliśmy się wyeliminować te najmniej popularne, aby zyskać na przejrzystości i szybkości działania – dodaje Marcin Zaremba.

– Zwieńczeniem zmian jest wprowadzenie nowego logo PizzaPortal. Chcąc utrzymać pozycję lidera na rynku musimy rozwijać się oraz wprowadzać na bieżąco nowe rozwiązania, które dotyczą nie tylko sposobu korzystania ze strony internetowej lub aplikacji, ale również wizualnych aspektów – przyznaje Ewa Szczepaniak, dyrektor marketingu PizzaPortal w Polsce.

Grupa OnlinePizza, do której należy PizzaPortal, została w 2012 roku sprzedana za około 120 mln PLN Delivery Hero Holding, który jest obecnie jedną z największych firm w branży. Delivery Hero Holding współpracuje obecnie w 34 krajach z ponad 200 tys. restauracji i zatrudnia na całym świecie blisko 8 tys. osób.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail