Plan pięcioletni AmRestu: ofensywa Pizzy Hut
 
Plan pięcioletni AmRestu: ofensywa Pizzy Hut

2016-08-19

300 nowych lokali Pizzy Hut otworzyć ma AmRest w przeciągu najbliższych pięciu lat – wynika z nowej umowy masterfranczyzowej podpisanej z YumBrands, właścicielem marki.

rs 2016 08v 01

Dziś AmRest zarządza 80 restauracjami Pizza Hut w Polsce, Rosji i Czechach. W związku z podpisaniem nowej umowy masterfranczyzowej planuje jednak uruchomić ponad 300 restauracji w ciągu najbliższych pięciu lat. Informację taką podał serwis Business Wire.

Jako masterfranczyzobiorca AmRest zachowa prawo do prowadzenia, uruchamiania i sublicencjonowania marki Pizza Hut w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Chorwacji i Słowenii oraz na Węgrzech i Słowacji.

– Cieszymy się z pogłębienia partnerstwa z AmRestem, które otwiera nam drogę do szybkiego rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej. Doświadczenie AmRestu w regionie i jako operatora Pizzy Hut pomoże nam ułatwić dostęp do lokali sieci milionom konsumentów, którzy obecnie go nie mają – powiedziała Natalia Barsegiyan, generalny manager Pizzy Hut Europe.

Pizza Hut ma obecnie w Europie 700 lokali w 24 krajach. AmRest swoją pierwszą Pizzę Hut otworzył we Wrocławiu w 1993 roku. Dziś prowadzi ich 80, a także inne restauracje, takie jak KFC, Burger King, Starbucks, La Tagliatella, Blue Frog and Kabb. Łącznie daje to ok. tysiąca lokali.

 

 

fot. Mohd Fahmi Mohd Azmi, CC-by-SA 2.0/Commons


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail