Festiwal Whisky Live Warsaw 2016 z rekordową liczbą wystawców
 


Festiwal Whisky Live Warsaw 2016 z rekordową liczbą wystawców

2016-09-05

Whisky Live Warsaw to miejsce spotkań hurtowników, detalistów, barmanów oraz całej branży HORECA.

 

Trzecia już edycja tego festiwalu odbędzie się w dniach 14-15 października br. w Hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport. W tym roku pojawi się rekordowa liczba wystawców. Podczas festiwalu zaprezentuje się ich bowiem 55, z 15 krajów. Swój udział w Whisky Live Warsaw 2016 zapowiedzieli światowi producenci alkoholi z segmentu premium, jak również destylarnie z wszystkich kontynentów (w tym craft distilleries ze Stanów Zjednoczonych). – Atmosfera na festiwalu sprzyjać będzie wymianie opinii na temat różnorodności whisky oraz trendów zarówno na krajowym, jak i światowych rynkach – przekonuje Jarosław Buss, organizator Whisky Live Warsaw. W ostatnich latach bardzo modny stał się pairing whisky z innym produktami, dlatego swój udział w imprezie w roli wystawców zapowiedzieli producenci m.in. czekolad, cygar, suszonego mięsa, a nawet lodów. Odbędzie się także sesja food pairing przy współudziale Jarosława Walczyka z Fundacji Klubu Szefów Kuchni, szefa kuchni w restauracji Strefa w Warszawie oraz zdobywcy tytułu Szef Kuchni Roku 2015.

Jedną ze stałych atrakcji festiwalu są zamknięte sesje, tzw. master class, na których w małych grupach (nie więcej niż 25 osób) odbywa się degustacja unikatowych, limitowanych, niszowych edycji whisky prowadzona przez przedstawicieli destylarni. W tym roku przewidzianych jest kilka bloków tematycznych, m.in. sesja master class Glenfarclas – „podróż przez dekady”, na której zaprezentowane zostaną whisky z lat ’60, ’70, ’80 i ’90, a spotkanie poprowadzi osobiście George Grant, właściciel destylarni, będący przedstawicielem szóstego już pokolenia rodziny.

Swoją obecność na festiwalu zapowiedział Ian Chang, master blender wschodzącej azjatyckiej gwiazdy whisky, tajwańskiego Kavalana. W Warszawie pojawią się również: Jan Beckers – ambasador marki Douglas Laing, uznanego na świecie niezależnego bottlera założonego w 1948 roku oraz George S. Grant – w szóstym pokoleniu począwszy od roku 1865, właściciel legendarnej szkockiej destylarni Glenfarclas ze szkockiego Speyside. Listę gości specjalnych zamykają Steven Sweeney – przewodniczący polskiego oddziału Scotch Malt Whisky Society oraz Ingvar Ronde, wydawca klasycznej Malt Whisky Yearbook.

Tegoroczną edycję festiwalu uświetni także obecność uznanego konkursu barmańskiego Diageo World Class, organizowanego nieprzerwanie od roku 2009 w najlepszych lokalach na całym świecie.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail