Sebastian Olma przechodzi do Sketcha
 

 
Sebastian Olma przechodzi do Sketcha

2016-09-06

Stery w restauracji Sketch w Teatrze Wielkim objął Sebastian Olma.

rs 2016 08v 03

 

Od kilku dni kuchnią Sketcha zarządza top chef Sebastian Olma. Na stołach pojawiła się nowa karta z autorskim menu szefa, a w niej kuchnia polska, regionalne składniki, sprawdzeni dostawcy. Restauracja obiecuje, że dania serwowane z niezwykłą starannością w jakości top chefa nie nadwyrężą kieszeni gości. Będą mogli skosztować polskiej wołowiny, jagnięciny, drobiu, świeżych ryb czy takich rarytasów jak domowej roboty sera ricotta, sery dojrzewające i podpuszczkowe, podlaskie kiełbasy i wędliny.

Kuchnia Olmy, który ma za sobą dwie krótkie przygody – w Zielonym Niedźwiedziu i, przez dosłownie chwilę, na Wilczej 50 (dawna restauracja Dwie Trzecie), ma od strony gastronomicznej wesprzeć ofertę miejsca kojarzonego z rozrywką. „Nowopowstałe menu zaspokoi oczekiwania dotychczasowych i nowych gości. Odpowiada na potrzeby grup i klientów indywidualnych, w tym: młodzieży, uczestników wydarzeń sportowych, rodzin z dziećmi, biznesu, grup przyjaciół i tych wszystkich, którzy cenią smak, świeżość, kreatywność i doświadczenie znakomitego kucharza” – czytamy w oświadczeniu.

Karta główna to przystawki, dania główne i desery. Zawiera też sekcje takie jak np. „na pieczywie” czy różne kombinacje starterów i desek, ale i niespotykane na warszawskim rynku restauracyjnym rozwiązanie. W sekcji „podziel się” standardowa gramatura wybranych dań będzie powiększona do wersji właściwej do zaserwowania 3-4 osobom dorosłym.

W karcie i codziennie zmieniających się lunchach można będzie znaleźć dania dla wegetarian i lunch fit. Na sketchowej tablicy pojawiać się również będą propozycje dań od Szefa – w zależności od przywiezionych rano produktów od dostawców bądź tych, wyszukanych przez samego Sebastiana.

Cukiernia Sketcha na czele z Michałem Jaroniem proponuje gościom codziennie wypiekane słodkości. Z menu głównego będzie można wybrać m.in. kremowy sernik czy tartę cytrynową z bezą korzenną. Menu, które miało premierę 5 września br., będzie zmieniane sezonowo.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail