We Wrocławiu działa OVO. Piotr Apanel szefem kuchni
 

 
We Wrocławiu działa OVO. Piotr Apanel szefem kuchni

2016-09-16

Unikatowe menu koktajlowe, a w karcie dań m.in. rybne trio, sałatka z ośmiornicy i melona w sosie sojowym, a także sezonowana polędwica m.in. z pieczoną skorzonerą. OVO Bar & Restaurant wyróżnia się też otwartą kuchnią, a także pięciogwiazdkowym serwisem

 

Menu koktajlowe OVO Bar & Restaurant podzielone jest na cztery części. To receptury klasyczne, z najlepszych barów świata (jak Artesian Bar z Londynu czy Dead Rabbit z Nowego Jorku), autorskie twisty (czyli koktajle stworzone na bazie klasycznych), a także najbardziej znane koktajle współczesne.

– Wybór mamy bardzo bogaty, a wielu z naszych koktajli, nie tylko autorskich, we Wrocławiu można spróbować tylko u nas. Z klasycznych ciekawy jest m.in. Seelback, stworzony na początku XX w. w hotelu Hilton w Louisville, na bourbonie, likierze pomarańczowym i szampanie. Z twistów polecam na przykład The Ovo & Out, koktajl na bazie rumu Havana Club 7 YO, likieru brzoskwiniowego i koniaku. Barman z detalami opowie o smakach i aromatach serwowanych koktajli – mówi Krzysztof Musielak, szef baru w OVO Bar & Restaurant.

Jedną ze specjalności nowego miejsca na mapie Wrocławia będą tapas (w cenie 9 i 16 zł), m.in. ze śledziem marynowanym w oleju z siemienia lnianego, czarnymi ziemniakami lub serem ricotta. W karcie dań znajdziemy autorskie propozycje z interesującymi dodatkami. Na przykład sezonowana polędwica wołowa podawana jest m.in. z pieczoną skorzonerą i boczniakiem mikołajkowym.

– Menu skomponowaliśmy z najciekawszych dań nowoczesnej polskiej kuchni, jak również potraw inspirowanych wyrazistymi kulturami kulinarnymi, przede wszystkim śródziemnomorską. Wykorzystujemy tylko najświeższe produkty sezonowe i regionalne. Na filmach dostępnych poprzez kod QR w menu można zobaczyć, m.in. skąd pochodzą warzywa oraz pieczywo – podkreśla Piotr Apanel, szef kuchni DoubleTree by Hilton Wroclaw, który pracował wcześniej w czterech restauracjach uhonorowanych gwiazdką Michelin, w tym w restauracji Gordona Ramsaya w Londynie. Dania będą podawane indywidualnie lub tak, by wygodnie mogły się nimi dzielić wszystkie osoby przy stole, dzięki czemu będzie można spróbować wielu różnych rzeczy.

OVO Bar & Restaurant cechuje otwarta kuchnia oznacza, że goście nie tylko zobaczą cały proces przygotowania potrawy w kuchni, lecz będą mieli również bezpośredni kontakt z kucharzami. Ostatni szlif w przygotowaniu niektórych dań nastąpi już na restauracyjnym stoliku. – To okazja, by porozmawiać z kucharzem, zespołem. To ludzie z pasją, barwnie opowiadający historie kryjące się za potrawami i ich składnikami – dodaje Piotr Apanel.

OVO Bar & Restaurant jest otwarte od rana do późnego wieczora. Zmienia się zgodnie z rytmem dnia. Wieczorem pojawia się inny wystrój, muzyka, a nawet inne stroje kelnerów, hostess i barmanów.

– Stworzyliśmy nowe miejsce spotkań we Wrocławiu, doskonałe zarówno na poranną kawę i śniadanie, lunch i spotkanie biznesowe, jak i wieczorne ze znajomymi. Przykładamy dużą wagę do standardu serwisu, dlatego obsługa jest taktowna, pomocna i otwarta już od momentu wejścia gościa. Zależy nam na przyjaznej i gościnnej atmosferze, takiej jak w naszym hotelu, choć na pewno nie jest to typowa restauracja hotelowa – podkreśla Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

OVO Bar & Restaurant znajduje się na parterze hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw. Jest dostępne również przez taras od strony wewnętrznego, otwartego patio budynku. Ceny w są utrzymane na poziomie cen wrocławskich restauracji.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail