Północ i południe wyróżnione w Gault et Millau Tour
 
Północ i południe wyróżnione w Gault et Millau Tour

2016-09-16

Zakończyła się jesienna tura regionalnych „eliminacji” do tegorocznej edycji Gault et Millau. 5 września najlepszych szefów kuchni i restauracje wskazano w regionach Małopolska, Podkarpacie, Bieszczady i Górny Śląsk, a tydzień później na warsztat poszła Polska północna.

 

Polska redakcja Żółtego Przewodnika przyznaje kucharzom wyróżnienia w czterech regionach. Dwa z nich miały swoje toury jeszcze przed wakacjami, kiedy poznaliśmy najlepszych kucharzy regionu centralnego i zachodniego, a zatem dziesięcioro, połowę grupy. Drugą połowę poznaliśmy niedawno, w trakcie jesiennego touru.

7 września poznaliśmy w Krakowie najlepszych szefów kuchni Małopolski, Podkarpacia, Bieszczad i Górnego Śląska. W restauracji Biała Róża spotkało się 150 szefów kuchni z tej części Polski. Tu Szefem Kuchni Tradycyjnej został Janusz Fic z Dworu Sieraków. Szef Kuchni Jutra to zaś gospodarz, Łukasz Cichy z restauracji Biała Róża. Być może któregoś dnia ich miejsce zastąpi dzisiejszy Młody Talent Paweł Kras z Bottiglierii 1881. Najlepszym kucharzem w regionie okazał się Krzysztof Żurek z Trzech Rybek.

12 września w gdańskiej restauracji Szafarnia 10 spotkali się kucharze regionu, określonego jako Pomorze, Kujawy, Warmia, Mazury, Suwalszczyzna i Podlasie. Gospodarz, szef kuchni Szafarni 10, został Szefem Kuchni Tradycyjnej. Okazało się, że najzdolniejsza kobieta szef pracuje w Szczecinie, w restauracji Po Drugiej Stronie Lustra, i nazywa się Iwona Niemczewska. Również nagroda dla Szefa Kuchni Jutra powędrowała do Szczecina – otrzymał ją Mariusz Siwak, szef kuchni tamtejszego Park Hotelu. Inna „adresowa” restauracja, Szeroka 9 z Torunia, okazała się zatrudniać najlepszy Młody Talent z regionu Krzysztofa Bielawskiego. Szefem roku został zaś Sebastian Krauzowicz, szef kuchni toruńskiej Strefy by Krauzowicz.

Teraz pozostaje tylko czekać na wielkie rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu, które odbędzie się w listopadzie.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail