Sto najlepszych w Polsce poznamy 15 października
 
Sto najlepszych w Polsce poznamy 15 października

2016-09-19

15 października podczas gali Poland 100 Best Restaurants Awards 2016 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy poznamy najlepszą restaurację w Polsce w 2016 roku.

rs 2016 08v 06

Konkurs i zarazem przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce to jedyny w skali kraju projekt o takim zasięgu i formule. Restauracje są bowiem w głównej mierze oceniane przez konsumentów, a nie przez jednego lub garstkę krytyków kulinarnych. Na ocenę i wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację oraz ocena poprzez stronę internetową Akcji, głosowanie SMS, głosowanie poprzez Facebook oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania mystery shopping.

Do VI edycji Poland 100 Best Restaurants otrzymaliśmy 1306 nominacji. 100 najlepszych restauracji z największą ilością pozytywnych ocen znalazło się na liście Poland 100 Best Restaurants 2016 i zostanie umieszczonych w tegorocznym wydaniu przewodnika, którego premiera nastąpi podczas gali.

Każda z restauracji, która znalazła się na liście Poland 100 Best Restaurants 2016 jest inna, nieporównywalna, wspólnie jednak dają pojęcie o tym, czym jest polska gastronomia. Akcja rekomendacji Poland 100 Best Restaurants to wyjątkowa okazja promocji najlepszych lokali gastronomicznych w Polsce oraz uhonorowania pracy i osiągnięć ich właścicieli i personelu. To także kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży gastronomicznej w naszym kraju.

Oficjalne wręczenie nagród Poland 100 Best Restaurants 2016 odbędzie się podczas Gali kończącej VI edycję Akcji. Nagrody będą przyznawane w kategorii Najlepsza Restauracja w Polsce oraz Najlepsza Karczma w Polsce w trzech grupach: Award of Excellence – jeden widelec, Best of Award of Excellence – 2 widelce oraz Grand Award – 3 widelce oraz Grand Award – 3 widelce Plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie – 75 proc. oceny konsumentów – ankiety, głosowania, 25 proc. oceny inspektorów.

Przyznane zostaną również nagrody specjalne m.in. w kategoriach – Szef Kuchni Roku, Osobowość Kulinarna Roku, Telewizyjny Program Kulinarny Roku, Wydawnictwo Kulinarne Roku, Blog Kulinarny Roku.

Najlepszą restauracją w Polsce w 2015 została Strefa z Warszawy a najlepszą karczmą w Polsce został Nordowi Mol z Celbowa. Szefem Kuchni Roku 2015 został Jarosław Walczyk a Osobowością Kulinarną Roku 2015 został Karol Okrasa.

 

Sto najlepszych w Polsce poznamy 15 października


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail