Costa zgarnia lokacje na warszawskim lotnisku
 
Costa zgarnia lokacje na warszawskim lotnisku

2016-09-27

Lotnisko Chopina w Warszawie dołączyło do lotnisk-gospodarzy kawiarni Costa Coffee. Sieć otworzy swoje lokale w głównym porcie lotniczym stolicy.

 

Trzy kawiarnie zostaną uruchomione we wrześniu i październiku br. w hali odlotów – w obu strefach – Schengen i non-Schengen, oraz w hali przylotów. Razem z nowo otwartymi lokalami, Costa Coffee posiada łącznie ponad 120 kawiarni zlokalizowanych w kluczowych portach lotniczych Europy i świata.

Pierwsi goście Lotniska Chopina w Warszawie, czekający na lot do krajów spoza strefy Schengen, mogą już uprzyjemnić swój czas kubkiem kawy Costa Coffee. Pierwszy lokal w warszawskim porcie lotniczym mieści się w pirsie północnym za punktem odprawy paszportowej. W kolejnych tygodniach Costa otworzy jeszcze dwie kawiarnie – jedną zlokalizowaną w hali odlotów w strefie Schengen, w pobliżu bramek numer 40-41, a kolejną – w hali przylotów.

– Ogromnie cieszymy się, że nasza wieloletnia ekspertyza, międzynarodowe doświadczenie oraz najwyższa jakość oferowana we wszystkich lokalach zostały docenione przez Operatora Lotniska Chopina w Warszawie. Otwieramy tutaj aż trzy kawiarnie, a to nie koniec naszej tegorocznej ekspansji. Przygotowana oferta będzie ciekawa również dla odwiedzających Polskę gości zagranicznych, którzy doskonale znają markę i jakość Costa Coffee. Jesteśmy obecni aż w 33 krajach świata, a osoby podróżujące liniami lotniczymi mogą korzystać z naszej oferty w portach wielu krajów europejskich, jak również w bardziej egzotycznych zakątkach, takich jak Arabia Saudyjska, Oman, Tajlandia czy Indie. Niezależnie od szerokości geograficznej, czy to w Warszawie, Londynie czy New Delhi, nasi goście otrzymają zawszę tę samą jakość i wyjątkowy smak – komentuje Andrzej Jackiewicz, dyrektor zarządzający COSTA COFFEE POLSKA.

Na Lotnisku Chopina zagwarantowane są codzienne dostawy świeżych produktów. W zależności od czasu, jakim dysponuje pasażer, może on zamówić produkty przy barze bądź rozgościć się przy stoliku. – Kawiarnie na lotnisku Chopina są dla nas priorytetowe zarówno pod kątem biznesowym, jak i wizerunkowym. Główny port lotniczy Warszawy obsługuje rocznie już blisko 11 mln pasażerów, a prognozuje się, że w kolejnym roku liczba ta wzrośnie o kolejny milion. Lokalizacja na lotnisku to wyzwanie – z jednej strony wymaga odpowiedniego przygotowania logistycznego, a z drugiej – daje szansę na jeszcze lepszą ekspozycję marki. Jesteśmy dominującym graczem Food&Beverages na Lotnisku Chopina i wciąż chcemy się rozwijać. Z sukcesem realizujemy naszą długofalową strategię ekspansji – do końca roku otworzymy jeszcze około 5-6 kawiarni, a w ciągu najbliższych dwóch lat podwoimy liczbę wszystkich naszych lokali i potroimy nasz biznes vendingowy Costa Express. Nasze lokalizacje dobieramy bardzo precyzyjnie, wyszukując właśnie takie perełki, zarówno przy głównych ulicach miast, w biurowcach, galeriach handlowych, jak również na dworcach kolejowych i lotniskach. Stale obserwujemy kolejne atrakcyjne miejsca w całej Polsce – dodaje dyrektor zarządzający Costa Coffee Polska.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail