Towarzyskość to zdrowie. Od dziś rezerwacje Restaurant Weeka
 
Towarzyskość to zdrowie. Od dziś rezerwacje Restaurant Weeka

2016-09-29

29 września startują oficjalne rezerwacje na festiwal Restaurant Week.

rs 2016 09dd 01

Goście za pośrednictwem strony internetowej www.restaurantweek.pl będą mogli zarezerwować trzydaniowe doświadczenie restauracyjne w festiwalowej cenie 39 zł. Jesienna edycja Restaurant Week poświęcona jest towarzyskości. Odbędzie się w od 21 do 30 Października w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście, na Śląsku, w Lublinie, Łodzi, Szczecinie i po raz pierwszy w Toruniu i Białymstoku.

Regularne i zdrowie odżywianie od dawien dawna kojarzone jest ze zdrowym, długim i szczęśliwym życiem. Tymczasem najnowsze badania wskazują, że dla długiego i zdrowego życia ważne są nie tyle zdrowie posiłki, co spożywanie ich z bliskimi. Poczucie samotności negatywnie wpływa na stan zdrowia, a dobre relacje z innymi sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi i zdrowsi. Podczas, gdy “zdrowa dieta” wciąż nie została zdefiniowana, podtrzymywane zdrowe relacje w rodzinie i z przyjaciółmi wskazywane są jako fundament szczęścia i zdrowia również przez papieża Franciszka.

Jak pokazują np. omawiane szeroko także w polskich mediach badania kanadyjskiej badaczki Susan Pinker, “osoby towarzyskie, które spotykają się regularnie w stałym gronie, choćby po to, żeby coś zjeść i poplotkować, mają większe szanse na dłuższe życie niż te, które rzuciły palenie, schudły czy regularnie ćwiczyły”. Na szczęście jak pokazują badania i raporty opisujące polskie restauracje, Polacy coraz częściej i chętniej spędzają wolny czas z bliskimi, znajomymi i współpracownikami przy restauracyjnych stołach.

W związku z tym ideą przewodnią jesiennego festiwalu zostało hasło „Towarzyskość to zdrowie!”. Festiwal ma być dla gości okazją, aby odwiedzić najlepsze restauracje w naszym mieście, spotkać się w nich z bliskimi i spędzić wyjątkowy czas przy stole. Aby jeszcze bardziej rozbudzić polską towarzyskość, organizatorzy promują liczniejsze wspólne wyjścia na festiwal. Przy rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy gość odwiedza Restaurację za darmo. W ramach Festiwalu odbędzie się także przedsprzedaż książki kucharskiej pt. Najlepsze przepisy Najlepszych restauracji, która już w listopadzie ukaże się nakładem festiwalowego wydawnictwa.

Organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji. Podczas poprzedniej, wiosennej edycji najlepsze restauracje w dziewięciu miastach odwiedziło aż 61,5 tys. gości.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail