Hanna Szymanderska patronką mistrzostw kulinarnych
 
Hanna Szymanderska patronką mistrzostw kulinarnych

2016-09-30

14 października podczas 9. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel odbędą się Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej, których tematem przewodnim będzie produkt regionalny. Organizatorem wydarzenia jest szef kuchni Kuba Korczak, promotor regionalnych produktów i działacz Slow Food Polska.

 

Konkurs Produkt regionalny - Mistrzostwa Kulinarne im. Hanny Szymanderskiej, skierowany jest do wszystkich szefów kuchni i kucharzy. Do finału zostanie zakwalifikowanych 12 uczestników, a zadaniem konkursowym będzie przygotowanie dania z wykorzystaniem produktów regionalnych w czasie 45 minut. Jury, w którym zasiądą znani szefowie kuchni i dziennikarze kulinarni, będzie oceniać potrawy pod kątem smaku, kreatywności w wykorzystaniu produktów, techniki przygotowania oraz prezentacji dania. Zwycięzcy otrzymają m.in. puchary Mistrzostw im. Hanny Szymanderskiej oraz vouchery na zakup sprzętu gastronomicznego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 października, a finał odbędzie się 14 października w godzinach 10-15.

Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi konkursowi będą pokazy kulinarne uznanych szefów kuchni, prezentacje nowych technologii w gastronomii oraz degustacje dań i produktów. Wstępem do mistrzostw będzie wykład Kuby Korczaka pt. Produkt regionalny w hotelarstwie i gastronomii. Wszyscy zainteresowani wprowadzeniem lokalnych produktów do menu restauracyjnego będą mogli dowiedzieć się, gdzie ich szukać, jak je przechowywać i przetwarzać oraz jak skutecznie promować ich obecność w karcie. Będzie można także posmakować lokalnych polskich specjałów. Spotkanie odbędzie się 13 października o godzinie 13 w sali A w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.

Targi WorldHotel odbędą się w dniach 12-14 października w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail