Dziś #czarnyprotest. Niektóre restauracje będą nieczynne
 


Dziś #czarnyprotest. Niektóre restauracje będą nieczynne

2016-10-03

Na dzisiejszy poniedziałek kobiety w Polsce zapowiedziały ogólnokrajowy protest przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Strajk dotyczyć będzie też wielu lokali.

 

O stworzenie listy knajp aktywnie popierających czarny protest pokusił się blog Warsaw Foodie. W niedzielę wieczorem opublikował on listę niemal 30 lokali, które na różne sposoby wyrażają poparcie dla protestu. Niektóre z nich, jak np. obie stołeczne Charlotte’y, będą tego dnia w ogóle zamknięte. Inne, jak kawiarnia Posiaduffka w Rembertowie, zamykają się o 15., na którą to godzinę zapowiedziany jest start generalnej manifestacji.

Jeszcze inną formę przybiera udział w proteście innych lokali. Znane miejsce dyskusji Państwo Miasto udostępnia swoją przestrzeń przed południem uczestnikom marszu, którzy mogą tam przygotowywać materiały takie jak transparenty. Wiele lokali dało też wolne kobietom, a w pracy zostawiło tylko mężczyzn. Czasem wymagało to skrócenia godzin otwarcia.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail