Sieć hotelarska Accor z nowatorskim projektem gastronomicznym
 


Sieć hotelarska Accor z nowatorskim projektem gastronomicznym

2016-10-05

Francuska sieć hotelarska Accor, do której w Polsce należy najwięcej hoteli kupionych razem z Orbisem, wdraża nowy koncept skierowany do millenialsów. Przewiduje także otwarcie w Warszawie.

rs 2016 10dd 01

Wchodzące coraz wyraźniej na rynek pokolenie millenialsów, czyli osób urodzonych w latach 80. i na początku 90., coraz wyraźniej zmienia branżę hospitality. Nawyki gości hoteli i restauracji kierują się w stronę poszukiwania nowych wrażeń, bycia „samemu w tłumie”, już nie równowagi, ale wręcz integracji między życiem prywatnym i zawodowym.

Sieci hotelarskie są papierkiem lakmusowym tych zmian, a jako że wiedzą, jak pion gastronomii może wzmocnić ekonomicznie hotel, pracują także nad wyróżniającymi się konceptami restauracyjnymi, by goście nie uciekali do lokalnych knajpek oddalonych od hotelu, by „doświadczać miejsca” gdzie indziej.

Zaprezentowany właśnie przez Accor koncept hotelowy Jo & Joe należy do najbardziej innowacyjnych projektów dla millenialsów. Do 2020 roku ma powstać nawet do 50 hoteli sieci w dużych miastach, takich jak Paryż, Bordeaux, São Paulo, Rio, Warszawa czy Budapeszt. Jo & Joe to wielofunkcyjne przestrzenie hotelarskie, łączące ideę aparthotelu, hostelu i hotelu, gdzie już od 25 euro można wynająć intymne łóżko w pokoju zbiorowym, a także skorzystać z niepowtarzalnych doświadczeń noclegu charakterystycznych dla miejsca, jak jurta, hamak czy „mobilne łóżko”.

Nie inaczej jest z przestrzenią gastronomiczną. W komunikacie czytamy: „Zgodnie z ogólną strategią Grupy, gastronomia JO&JOE opiera się na dogłębnej analizie aspiracji pokolenia Millenialsów. Wynikiem jest niekonwencjonalna oferta, której ceny zaczynają się od 10 euro, a zasadniczym celem jest interakcja, dzielenie się oraz proste, zdrowe smaki:

 

• Bar – to centralne miejsce życia społecznego Jo & Joe. Jego design i doskonała widoczność z ulicy zachęca mieszkańców miasta do przyłączenia się do gości hotelowych oraz skosztowania szerokiego wyboru napojów (wino, piwo lub koktajle), promowane będą wyroby lokalne i własnego wyrobu.

• Lokalne, niedrogie dania z własnej kuchni to jakość bez niepotrzebnych ozdobników. Jo & Joe oferuje szereg prostych i oryginalnych koncepcji restauracyjnych oraz ciepłą atmosferę: grill, barbecue na otwartym ogniu, pizzę.

• Dostęp do kuchni daje gościom okazję do zademonstrowania swoich talentów kulinarnych oraz możliwość zaprezentowania własnych sprawdzonych przepisów. Goście pragnący utrzymać swój budżet pod kontrolą mogą wykorzystać tę przestrzeń do przygotowania posiłków dla siebie lub dla wszystkich.

• Składająca się z pokoi i apartamentów dla 2-5 osób z własną łazienką oraz części kuchennej. Przestrzeń Yours jest idealna dla małych grup i rodzin i wygląda inaczej niż klasyczny pokój hotelowy dzięki oryginalnemu kształtowi i niezwykle wygodnym łóżkom”.

 

Hotelarstwo przyszłości skierowane do klientów z pokolenia millenialsów łączy więc idee wspólnego gotowania, samodzielnego przygotowywania posiłków oraz lokalnej kuchni w restauracjach, odchodzącej od idei zunifikowanych sieci gastronomicznych. Wpisuje się to w szerszy trend „rozmywania” pojęcia gastronomii na szereg zjawisk z dziedziny kulinariów – od klubów kolacyjnych i serwisów łączących foodies wydających kolacje w domu, poprzez „kuchnie spotkań”, umożliwiające grupom przyjaciół wspólne gotowanie na mieście. To jeden z długofalowych trendów, które warto śledzić.

 


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail