Food pairing z piwem Grimbergen w Październiku
 

 
Food pairing z piwem Grimbergen w Październiku

2016-10-10

Październikowy festiwal Grimbergen Taste to okazja do odkrycia, czym jest trend beer&food pairingu.

 

W ciągu miesiąca miłośnicy kulinariów i piwa z opactwa Grimbergen będą mieli możliwość spróbowania menu skomponowanego zgodnie z zasadami beer & food pairing. Sekretem uzyskania dobrego połączenia jest zachowanie zasady harmonii smaków, dzięki czemu potrawa skomponowana z piwem zapewnia odpowiednie wrażenia sensoryczne. Do delikatniejszych trunków dobieramy łagodne potrawy, te o bardziej zdecydowanym smaku komponujemy z odpowiednio bardziej wyrazistymi składnikami dań. Szefowie kuchni z restauracji i lokali biorących udział w festiwalu Grimbergen Taste przygotowali swoje autorskie propozycje menu zgodnie z tą zasadą, dlatego każdy gość ma możliwość zamówienia zestawu, w skład którego wchodzą przystawka, danie główne i deser w towarzystwie trzech wariantów piwa Grimbergen. Do przystawek serwowany jest Grimbergen Blonde, daniom głównym towarzyszy Grimbergen Double, a do deseru otrzymujemy Grimbergen Blanche.

Festiwal Grimbergen Taste rozpoczyna się w październiku i potrwa 30 dni. W tym czasie menu degustacyjne będzie serwowane w wybranych restauracjach i lokalach m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdyni, Poznania, Częstochowy i Rzeszowa w okazyjnej cenie. Partnerem Grimbergen Taste jest portal Zomato.

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail