50 najlepszych barów wybrane. Królują Londyn i Nowy Jork
 


50 najlepszych barów wybrane. Królują Londyn i Nowy Jork

2016-10-11

Barowy klon listy San Pellegrino, 50 najlepszych barów świata, ogłosił ostatnio tegoroczną listę. Z krajów „naszego regionu” sukcesem mogą poszczycić się Ateny z dwoma reprezentantami.

ht 2016 10zf 07

Lista 50 barów świata działa na zasadzie podobnej jak lista World’s 50 Best Restaurants zwana do niedawna listą San Pellegrino. Bary zgłaszają do konkursu członkowie elitarnej akademii Drinks International. Jest ich niemal 500, przy czym wiemy o dwóch reprezentantach Polski – właścicielu Wieczornego i pomysłodawcy barów Tomku Roehrze oraz współwłaścicielu El Koktel i finaliście World Class Mateuszu Szuchniku.

Lista 10 najlepszych barów świata składa się niemal wyłącznie z dwóch największych anglosaskich stolic: Nowego Jorku i Londynu (tak, wiemy, że Nowy Jork nie jest stolicą USA). Amerykańska metropolia wprowadziła do pierwszej dziesiątki cztery swoje bary, w tym zwycięski The Dead Rabbit, wyspiarska zaś – pięć, z najlepszym American Bar w hotelu Savoy. Komplet zamyka, na pozycji 9, The Clumsies z Aten.

Wśród miast takich jak Sidney, Singapur, San Francisco i Los Angeles trzeba przyznać, że Grecy poradzili sobie całkiem nieźle, plasując na liście także Baba Au Rum na pozycji 40. Dla porównania: tylko po jednym barze na liście mają takie miasta jak np. Kopenhaga (Ruby, poz. 44), Oslo (Himkok, poz. 42), Sztokholm (Linje Tio, poz. 25) czy Berlin (Buck and Breck, poz. 50).

 

1. The Dead Rabbit Grocery & Grog, Nowy Jork

2. American Bar At The Savoy, Londyn

3. Dandelyan, Londyn

4. Connaught Bar At The Connaught, Londyn

5. Attaboy, Nowy Jork

6. The Gibson, Londyn

7. Employees Only, Nowy Jork

8. Nomad Bar At The Nomad Hotel, Nowy Jork

9. The Clumsies, Ateny

10. Happiness Forgets, Londyn

11. Manhattan At The Regent, Singapur


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail